Відновити не можна зруйнувати

IMG_7030На 17 лютого в Новій Каховці призначені громадські слухання щодо подальшої долі колишнього терапевтичного відділення Центральної міської лікарні.
Питання це, як кажуть, з бородою. У середині 90-х, коли ЦМЛ бракувало коштів для оплати опалення, тодішній головний лікар М.Спільний прийняв рішення щодо тимчасового переселення терапевтичного відділення на перший поверх триповерхового корпусу. Для цього звели до кучі урологію і ЛОР-відділення, трохи зменшили їх штати і … перезимували. Але повернутися в кинуте відділення все якось не вистачало коштів. …Йшли роки. За цей час розморозило систему опалення, залило водою підвал, активізувався процес поїдання грибком дерев’яних перекриттів між поверхами та на даху. Ось так і пройшло 15 років.

У 2011 році міська влада задалася питанням: що робити з цією розвалюхою, доки вона буде надавати притулок особам без визначеного місця проживання. Але тоді так ні до чого і не дійшли. Інвестора, який би вклав кошти у відбудову, не знайшлося (криза 2008-2009 років своє взяла), в міському бюджеті коштів також кіт наплакав. А тут ще й звинувачення влади у розчищенні шляхів для «своїх інвесторів». Тож проблему не вирішили і знову відклали у довгий ящик.

Нині міський голова Володимир Коваленко вкотре ініціював процес пошуку шляхів для вирішення долі терапевтичного відділення. З цією метою знову будуть збиратися громадські слухання.

У якості перших учасників громадських слухань запросили найбільш відомих у місті будівельників, які добре знають стан цієї будівлі і мають власний погляд на її подальше використання.

Олександр Найдьонов, генеральний директор ТОВ «БМУ-8», голова депутатської комісії, яка у 2011 році вивчала питання подальшого використання будівлі терапії:

– Розбирати її на вторинні будматеріали невигідно. Значна кількість дерев’яних конструкцій та їх стан роблять це занадто дорогим. До того ж під будівлею знаходиться сховище, яке будувалося в цілях громадянської оборони. Його знести майже неможливо і економічно недоцільно: витрати праці будуть значно вищі ніж вартість отриманих матеріалів. Тому я проти того, щоб зносити колишню терапію. Її можна реставрувати. Вартість цих робіт може з’ясуватися лише після ретельного обстеження та обрахування проекту реконструкції. Треба шукати інвестора, який би згодився вкласти кошти в цю справу.

Валерій Сєров, генеральний директор ТОВ «Олеся»:

– На мій погляд, будівлю відновлювати недоцільно. Збудована вона була майже 60 років тому. За цей час радикально змінилися нормативи, матеріали, вимоги до протипожежної безпеки, тощо. До того ж зараз на передньому плані – питання енергоефективності будівель. А якщо її відновлювати у тому вигляді, якою вона була, то в подальшому витрати на обслуговування будуть невідповідними з утриманням сучасної будівлі. Ми зараз ведемо роботи з відновлення Палацу культури. Ви знаєте, у які додаткові витрати виливається ця справа? Щодо її архітектурної цінності, про яку волають деякі діячі, то, нагадаю, нашому місту – трохи більше 60. Про які пам’ятники архітектури взагалі можна тут казати? Тобто я вважаю, що найбільш доцільний варіант – це знесення старої будівлі і зведення на її місці нової – сучасної. Це буде і дешевше, і корисніше для міста та його мешканців.

Як бачимо, навіть у будівельників різні погляди на подальшу долю будівлі терапевтичного відділення. Тому міський голова Володимир Коваленко, секретар міської ради Олександр Лук’яненко закликають всі партійні організації, депутатів міської ради, всіх мешканців міста, які мають конкретне бачення вирішення проблеми, відгукнутися і подати свої пропозиції до міської ради, управління архітектури, керівництва комунального закладу «Центральна міська лікарня».

Тільки об’єднавши свої зусилля, ми зможемо нарешті вирішити цю проблему в інтересах всіх мешканців міста.