Відповідальність за підпали на полях

З початком зернозбиральної компанії та жнив на Херсонщині активізувались порушники-землекористувачі, які займаються підпалом стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, повідомляє прес-служба ХОДА.

В умовах розвитку сучасного аграрного бізнесу замість того, щоб стерню і рослинні рештки використати для приготування компостів, органічних добрив, їх просто спалюють.

«Питання на контролі екологічної інспекції та ГУ ДСНС України у Херсонській області, але зі своєї сторони ОДА, а саме: Департамент агропромислового розвитку разом з Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи розробив зміни до законодавчих актів, згідно з якими відповідальність за підпали на полях буде покладено на орендаря даної земельної ділянки. Відповідне звернення було адресовано Кабінету Міністрів України з пропозицією посилити відповідальність користувачів земельних ділянок та збільшити штрафи за випалювання сухої рослинності та її залишків до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що наразі становитиме 3400 грн», – розповів заступник голови облдержадміністрації Євген Рищук, який курує питання агропромислового розвитку  і попереджує, що порушники будуть нести відповідальність згідно з діючим законодавством.

Згідно зі статтею 245 Кримінального Кодексу України, окрім накладання штрафу за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Окрім забруднення повітря, що завдає шкоди здоров’ю та навколишньому природному середовищу випалювання стерні призводить до знищення місць гніздування птахів, знаходження тварин та знищує мікрофлору і збіднює ґрунти. Також це може призвести до пожеж у лісосмугах, лісах, завдаючи великої шкоди природному середовищу.

Довідково

Згідно статті 39 Закону України “Про тваринний світ” та статті 27 Закону України “Про рослинний світ” випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, дотримуючись відповідних умов.