Відповідальність за стихійну торгівлю

Міська влада завжди занепокоєна продажем продуктів харчування у невстановлених місцях та наголошує, що торгівля з рук є правопорушенням, за яке передбачено адміністративну відповідальність.

Так, ст.160 Адмінкодексу «Торгівля з рук у невстановлених місцях»: «Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладання штрафу від одного до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17-119 гривень + судовий збір) з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладання штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі (102-255 гривень + судовий збір)».

Ст.164 Адмінкодексу «Порушення порядку провадження господарської діяльності»: «Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, тягне за собою накладання штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-34 тисячі гривень + судовий збір) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої».

Незважаючи на чинне законодавство, з настанням весняно-літнього періоду неодмінно та динамічно зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування на тротуарах міста. Тому нагадуємо вуличним торговцям, що на території міста функціонують 4 ринки та 3 торгівельних містечка, де завжди є вільні місця для реалізації продукції належним та цивілізованим чином.

Новокаховчанам же слід пам’ятати: товари з землі небезпечні для вашого здоров’я. Однак, попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, ви продовжуєте купувати ці товари і тим самим підтримуєте розвиток стихійної торгівлі в місті.

Слід зазначити, що так званні «продавці» працюють та не мають документів про державну реєстрацію суб’єктів господарювання. Тому у разі отримання гострих кишкових отруєнь споживачам не буде куди звернутись, щоб відшкодувати витрати на ліки або повернути кошти за неякісну продукцію.

Шановні мешканці міста, акцентуємо вашу увагу на неприпустимості придбання продуктів харчування у невстановлених місцях.