Відсутність обміну інформацією – Гордєєв пояснив причини конфлікту на Чонгарі

Інцидент між українськими військовими та кримськотатарською громадською організацією “Аскер” у с. Чонгар Херсонської обл. пояснюється відсутністю обміну інформацією та узгодження дій. Про це заявив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв у коментарі каналу “112 Україна“.

“Під час військових навчань підрозділів ЗСУ була дійсно конфліктна ситуація, враховуючи те, що немає злагоджених дій військових підрозділів і формування “Аскер”, яке зараз тимчасово дислокується на Чонгарі. У результаті цих незлагоджених дій було прийнято рішення ЗСУ роззброїти представників підрозділу з метою вивчення ситуації та подальшої спільної роботи. У ЗСУ між підрозділами є обмін інформацією та планами. Оперативно-тактичні угруповання не обмінюються планами з таким формуванням як “Аскер”, це нормальна штатна ситуація. Просто у процесі військових навчань хтось, можливо, неправильно один одного зрозумів”, – заявив Гордєєв.

Гордєєв підкреслив, що на цей момент ситуація вже стабілізувалася, є план подальших спільних дій по захисту тимчасово розділеного кордону з Кримом між “Аскером” і ЗСУ.

За словами Гордєєва, після інциденту затриманих та постраждалих немає.