Відсутність тепла в школах Таврійська: домисли та правда

zosh-7До нашої редакції протягом вчорашнього дня та сьогодні зранку було декілька дзвінків від мешканців Таврійська, в яких ставилося питання про причини відсутності опалення у таврійських школах. Один з дозвонювачив навіть запитав: «А чи не є цей факт свого роду відплатою за намагання таврійської влади створити окрему від Нової Каховки територіальну громаду?»

Ясна річ, такі припущення читачів ми не могли залишити без відповіді і за нею звернулися до заступника міського голови Нової Каховки Володимира Сироватки. Замість відповіді він запропонував нам разом з ним та інженером-енергетиком міського відділу освіти Миколою Саніним виїхати на місце і там наочно побачити та почути відповіді керівників цих шкіл щодо причин відсутності опалення.

По дорозі Володимиир Миколайович ввів нас у курс справ:

  • На сьогодні, 20 жовтня в Новій Каховці склалася ситуація, коли з 14 середніх шкіл, 14 дитячих садочків та 5 позашкільних освітніх закладів, які підпорядковуються Новокаховському міському відділу освіти, залишились без опалення лише дві школи, які розташовані в місті Таврійську: ЗОШ-5 та ЗОШ-7.

Розпорядженням міського голови Нової Каховки Володимира Коваленко було передбачено розпочати опалювальний сезон в дошкільних та шкільних закладах з 17 жовтня. Ще до 1 жовтня згідно план-графіку підготовки до опалювального сезону, зокрема всі освітянські заклади, що мають автономне опалення, повинні були бути підготовленими до початку роботи. Окрім технічного стану обладнання значна увага приділялася питанням проведення тендерів на виконання робіт по опаленню, укладенню відповідних договорів з постачальними організаціями та виконавцями робіт. Цього року уперше всі заклади освіти самостійно проводили ці тендерні процедури та договірну кампанію. На момент початку опалювального сезону все нібито було готове…

Але початок не у всіх вийшов однаковим. 7 шкіл, 10 дитсадків та 4 позашкільних заклади, які опалюються центральним опаленням від міських котелень, без затримок прийняли теплоносій та почали працювати в теплі. З 7 шкіл, 4 дитсадків та 1 позашкільного закладу, які мають власні автономні котельні, вчасно запустилися всі, окрім таврійських шкіл.

Приїхавши на місце, ми побачили таку картину. В класних кімнатах ЗОШ-7 температура коливалася від 15 до 17 градусів. Деякі діти сиділи на уроках у верхньому одязі. Рішенням дирекції школи уроки було скорочено до 30 хвилин. Школярі, яких опитували, казали, що терпіти можна, але все ж таки прохолодно. Така ж ситуація була і в ЗОШ-5.

На питання В.Сироватки чому так сталося, що всі доповідали про готовність, а як прийшов час, то виявилося, що тепло буде тільки 21 жовтня, директора шкіл Л.Гришагіна та Нестерович пояснили, що згідно рішень тендерних комітетів договори на постачання тепла в школи були укладені з фірмою «Черкасигазпостачання», яка запропонувала найнижчу ціну за свої послуги. Директора, отримав від постачальника відповідні документи, в той же день відправили їх до Херсона для вирішення питання про надання лімітів. Але тут і настав той момент, коли система роботи по тепло забезпеченню, яку намагалися вибудувати у Новокаховському  міськвиконкомі і міськво, дала збій. Якщо питання виділення лімітів для об’єктів, де постачальником послуг став «Херсонрегіонгаз» вирішувались швидко (бо «Херсонтрансгаз» з «Херсонрегіонгазом» сидять в одному будинку), то для інших  постачальників є процедура проходження документів, яка потребує певного часу. Ось так і виникла дата 21 жовтня – день, у який отримають тепло школи Таврійська.

Чому в процедурі тендерів по наданню послуг з опалення таврійських шкіл не прийняла участь фірма «Херсонрегіонгаз» – залишається лише здогадуватися. А про те, хто є постачальником послуг з опалення для дитячих садків Таврійська, в міськво навіть не знають. І не тому, що це їм нецікаво. А просто тому, що це… закрита інформація для представників міського відділу освіти Нової Каховки. Хоча і школи в повному обсязі, і дитячі садочки в питаннях методично-виховної роботи підпорядковуються саме Новокаховському відділу освіти.

Тож перша спроба вирішення з питань щодо обрання постачальників тепла для шкіл у Таврійську, вийшла боком їх учням та керівництву. І та ціна, яку запропонували черкащани в своїх тендерних пропозиціях, на перевірку не була підкріплена тісною співпрацею з іншими підприємствами, що задіяні в ланцюгу теплопостачання. Підприємці отримають збитки за порушення умов договорів, учні загрозу виникнення хвороб від сидіння у холодних класах, а керівництву шкіл – можливу відповідальність за несвоєчасний початок опалювального сезону. Так що, ніякої політики, а лише проколи у діяльності керівників шкіл, які вчаться дивитися не лише на ціни, а й на умови виконання законтрактованих послуг.

                                                                                                                 Віктор Васильєв