Вифлеємський Вогонь миру привезли до Нової Каховки

Сьогодні ввечері, 4 січня,  волонтер Ольга Данилова, учасниця скаутської організації «Пласт», привезла до Нової Каховки Вифлеємський вогонь миру.

Церемонія передачі відбулась у храмі Святого Миколая (УАПЦ), за участі настоятеля храму отця Миколая Щуцького та міського голови  Володимира Коваленка.

Звертаючись до присутніх, Володимир Іванович побажав усім, аби цей вогонь приніс на нашу територію, у кожну домівку мир, злагоду, взаєморозуміння і став символом єднання громади довкола добра, людяності, спільних корисних  ідей.

«Цей Вогонь для всіх нас є спогадом про те, що народився Христос, який є уособленням миру, любові і добра, – сказала Ольга Данилова. –  Запалюючи  його під час Різдвяних свят пам’ятайте, що він горить не тільки у вас в будинках, але  й в  інших людей по всій Україні і  світу».

Міський голова запалив свічку від Вифлеємського Вогню та передав його надалі громаді міста. Так само  Вогонь миру в свої оселі можуть принести усі охочі, завітавши до храму Святого Миколая на вул. Соборній.

Довідково: До України Вифлеємський вогонь миру вперше потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.

Відтоді на україно-польському митному переході Рава-Руська-Гребенне представники керівництва Союзу Польських Харцерів (ZHP) передають Вогонь керівникам Пласту. Після того, стоячи разом у традиційному скаутському колі, пластуни та харцери співають колядки й скаутські пісні.

Вифлеємський Вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюють пластуни. Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять до сиротинців, лікарень, щоб ті, котрі перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану — до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю або гасити раз запалену від Вогню свічку — за твердженням священиків, від цього святість Вогню не втрачається.