Вікіпедія & Агроколедж

Останньої декади листопада у ВСП «Новокаховський коледж ТДАТУ»,  на базі навчально-практичного центру, був проведений  тренінг на тему «Поглиблення знань. Використання потенціалу Вікіпедії», який  мав на меті:

– опанування нових технологій у професійній та волонтерській діяльності;

– введення практики написання та опанування статей Вікіпедії;

-ознайомлення учасників тренінгу з новою формою самостійної  (індивідуальної) роботи студентів.

Мотивацією для проведення тренінгу стало звернення Прем’єр-міністра України Володимира Борисовича Гройсмана, у якому він закликав викладачів та студентів долучитися до розвитку Вікіпедії. Запровадити на базі вищих навчальних закладів пілотні проекти щодо включення до навчального процесу  підготовку матеріалів для україномовного розділу  відкритої багатомовної мережевої енциклопедії «Вікіпедії».

Здобували нові навички та вміння керівники гуртків та викладачі коледжу. На початку тренінгу завідувач навчально-практичним центром  Марія Гордецька розповіла присутнім про історію вільної енциклопедії «Вікіпедія», її структуру та розділи. Наголосила на тому що перша стаття в україномовній Вікіпедії датується 30 січням 2004 р. під назвою «Атом», яку виклав користувач з Японії.

Методист з інформаційних технологій Олексій Брага зробив акцент на  значенні  «Освітньої програми Вікіпедії», яка спрямована на залучення студентів до написання Вікістатей замість традиційних паперових рефератів. Розповів про власний досвід створення Вікісторінки коледжу.

Викладач економічних дисциплін Олена Тайлакова  детально ознайомила учасників тренінгу з «Алгоритмом створення та редагування Вікістатей», а саме:

  • Етапи створення облікового запису;
  • Редагування Вікістатей;
  • Створення Вікістатті;
  • Створення посилань авторитетних джерел.

Всі учасники отримали методичні вказівки, пам’ятки та індивідуальні завдання  у ході виконання яких вони створили власні облікові записи, пробні Вікістатті з  необхідними структурними елементами.

Під завісу тренінгу учасники  відкрили нові можливості, опанували нові технології. Більшість присутніх підкреслили для себе  переваги використання Вікіпотенціалу у навчальному процесі.

Маємо надію, що викладачі та студенти коледжу  візьмуть активну участь у волонтерській роботі по створенню україномовного розділу «Вікіпедії» – загальнодоступної вільної багатомовної онлайн енциклопедії.

 Марія  Гордецька, завідувач  навчально-практичним центром                                       

Олена Тайлакова, викладач економічних дисциплін