Викладачам ВНЗ підвищать зарплату на 1 разряд по тарифній сітці

З метою зменшення дисбалансу між зарплатою вчителя та викладача вищої школи, всім науково-педагогічним працівникам, мова йде про викладачів ВНЗ, підвищать зарплату по тарифній сітці на 1 розряд. Про це повідомив в ефірі “5 каналу” перший заступник міністра освіти и науки України Володимир Ковтунець, передає УНН.

Володимир Ковтунець“Сьогодні вчитель часто отримує вищу заробітню плату, ніж викладач ВНЗ. І це вже теж не добре, тому що з’являється перекіс, який може стримувати розвиток вищої освіти. Тому ми зараз, на виконання доручення Прем’єр-міністра працювали цього тижня, і будемо пропонувати модель, за якою всі науково-педагогічні працівники будуть підвищуватись по тарифній сітці на 1 розряд.

Тобто зарплата підніметься і у вищій школі. А вчителям ще буде додаткова оплата. При чому саме тим категоріям вчителів буде суттєве збільшення, які працюють за новими програмами. Мова зараз іде про вчителів початкової школи, які працюватимуть за новими стандартами, про вчителів іноземної мови в сільській місцевості особливо. Тобто ті, які будуть працювати набагато більше над розробкою методик уроків, вони отримають додаткові гроші”, – розповів В. Ковтунець.

Як повідомляв раніше УНН, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання КМУ заявив, що у 2018 році заробітна плата українських вчителів буде збільшена на не менше ніж 25%, в середньому біля 1,5 тис. грн.