Виконком затвердив нові тарифи на воду

24 квітня, відбулося планове засідання виконавчого комітету Новокаховської міськради.

Найбільшу увагу було приділено підсумкам роботи комунального господарства міста у зимовий період. За присутності керівників комунальних підприємств доповідав перший заступник міського голови Леонід Чурсинов. Він акцентував увагу на збереженні тенденції до переходу міських котелень на альтернативні види палива, що потребує встановлення відповідного обладнання. Вірогідно, в цьому напрямку продовжиться співпраця з фірмою «Теплоінвест», що взимку забезпечує теплом Дніпрянську школу та міську лікарню. Серед технічних питань одним з першочергових є реконструкція теплових мереж. За підрахунками тепловиків, цієї зими втрати в системі тепломережі складали 37%, що є високим показником, на який не можна не реагувати. Проекти з їхньої реконструкції вже складені.

Якщо говорити про фінансові проблеми, то найактуальнішою з них є великий державний борг за різницю в тарифах за попередні роки. Разом із цим міські організації, що фінансово забезпечуються з обласного бюджету, заборгували КП «Теплові мережі» 1 млн. 227 тис. грн. Окрім цього, з такими компаніями, як «Херсон­регіонгаз» та «Херсонобленерго» держава не розрахувалася по субсидіях. Як зауважив Л.Чурсинов, ситуація з фінансовими розрахунками — на контролі і, завдячуючи спів­праці комунальних і енергозабезпечуючих підприємств, опалювальний період завершився без відключень чи інших негараздів.

Міський голова В.Коваленко подякував керівникам усіх підприємств і підрозділів за безперебійну роботу в зимовий період.

Стосовно підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення доповідав керівник КП «Міський водоканал» Валерій Радованець. Він розповів: через постійне щомісячне зростання вартості електроенергії, а також інших складових підприємство змушене змінювати діючий тариф в сторону зростання.

Наприкінці 2017 року відповідні розрахунки були надані в обласну асоціацію інженерів України, спеціалісти якої підтвердили економічне обґрунтування підвищення. Якщо порівнювати з діючим тарифом на воду, то він зросте майже на гривню: нині — 6,77 грн./куб.м, пропонована нова ціна — 7,72 грн. За водовідведення зараз містяни сплачують 12,92 грн./куб.м, а водоканал пропонує тариф 15,23 грн./куб.м. Разом нова вартість послуг водоканалу буде складати 22,95 грн./куб. м (зараз — 19,69 грн./куб.м).

Новий тариф водоканалу з 15.05.18р.

Водопостачання – 7,72 грн./куб. м

Водовідведення – 15,23 грн./куб. м

Разом: 22,95 грн./куб.м

Як пояснив Леонід Чурсинов, подані розрахунки складені на 1 квітня і на сбогодні тариф вже збитковий через вартість електроенергії. В ньому закладено 2,36 грн. за кВ, а водоканал сплачує 2,69 грн. за кВ. Не виключено, що наприкінці року доведеться знову корегувати вартість послуг водоканалу. Як пояснив В.Радованець, підприємство використовує багато електроенергії для підняття каналізаційних вод до певного рівня очисних споруд. «Місто так побудоване, що доводиться качати стічні води вгору», — втрутився в розмову міський голова.

Л.Чурсинов пояснив присутнім: підвищення вартості водопостачання і водовідведення не вдарить по кишені малозабезпечених верств населення, які користуються субсидіями і пільгами. В Новій Каховці державну допомогу отримують більше 15 тисяч домогосподарств. Фактично держава компенсує населенню вартість води і каналізації.

Л.Чурсинов додав: «Підприємство має інвестиційну програму та через збитковий тариф витрачає кошти не на ремонт чи оновлення системи, а на сплату електроенергії. Сьогодні потрібно виходити хоча б на беззбитковість цього підприємства».

«Щоб люди краще розуміли, що таке цілодобова вода, нехай поїдуть у Смілу. Місто з 200­тисячним населенням отримує воду по дві години зранку і ввечері. І все. Тож водоканал треба підтримати — хай працює, — висловився міський голова Таврійська Микола Різак.

Отже пропозиції і розрахунки, які надав директор водоканалу Валерій Радованець, були підтримані усім складом виконкому. Новий тариф буде діяти з 15 травня цього року.

Було розглянуто ще багато різноманітних питань. Серед них: спортивна спільнота міста клопотала за присвоєння знаному тренеру Василю Царикову відзнаки «За заслуги перед містом». Це рішення знайшло підтримку членів виконкому.