Використовуючи піротехнічні засоби, пам’ятайте про безпеку!

cалютНапередодні новорічних та різдвяних свят, зустріч яких ми вже не уявляємо без феєрверків, інспекція знов звертає увагу споживачів на актуальність питання відносно надходження в торговельну мережу міста побутових піротехнічних виробів іноді сумнівної якості, які можуть нести загрозу здоров’ю як дорослих, так і дітей.
Вироби піротехнічні побутові підлягають обов’язковій сертифікації. Продаж піротехніки здійснюється тільки через стаціонарну мережу – магазин, при наявності дозвільних документів вибухово-технічної служби при МВС.
Правилами торгівлі заборонений продаж піротехнічних виробів на ринках. Але виходячи з досвіду минулих років, ми бачимо, що реалізація здійснюється насамперед на ринках, з яток, або в інших невстановлених місцях. Вироби подекуди з затертими на упаковках датами виготовлення, тому, що зберігались вже не один рік.
Аналіз продажу піротехнічних виробів за останні роки свідчить, що такі розваги приваблюють увагу дітей, але, на жаль, іноді приводять до травм, опіків та більш тяжких наслідків.
Шановні батьки, якщо Ви виділяєте гроші дітям на такі іграшки, то знайомте з правилами користування, або приймайте участь при покупці та розвагах.
До основних правил користування відносяться:
– продаж особам після 16 років;
– використання тільки на відкритому повітрі;
– розміщати на рівній поверхні;
– не запускати з рук або нахилятися над виробом при запуску;
– не використовувати під деревами, арками, в місцях скупчення людей;
– не використовувати виріб з пошкодженим корпусом та інше.
Сьогодні феєрверки не новинка, а звичайне шоу. А обережність ніколи не буває зайвою! піротехніка
Зробити свято яскравим, різнобарвним, можна і без феєрверків.

Шановні споживачі! Щиро вітаємо всіх Вас з Новим 2016 роком та Різдвом Христовим! Зичимо Вам, щоб цей рік приніс нові надії і сподівання, сприяв починанням і добрим справам. Нехай він посіє стабільність і мир у кожній оселі, а всі труднощі і негаразди залишаться у році минулому. Хай здійсняться Ваші мрії, а святкові дзвони сповнюють душу надією та вірою у світле майбутнє України!

Антоніна Прокопенко, начальник інспекції у справах захисту прав споживачів