Віктор Чумак: на Херсонщині куди не копни — скрізь «інтерес» влади

Народний депутат Віктор Чумак — заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції під час прес-конференції розповів про результати свого перебування на Херсонщині на запрошення громадських активістів.

З його слів, вони разом відвідали населені пункти області, де громадськістю були зафіксовані порушення закону та бездіяльність з боку органів влади та правоохоронних органів, аби припинити протизаконну діяльність. Як зазначив політик, Херсонщина за кількістю випадків таких діянь та зухвалістю тих, хто «кришує» злочинні схеми, не є унікальною. «Це типово для України. Я об’їхав чимало областей і там, де є привабливі природні ресурси, а у вас це морське узбережжя, ліси, піски, там завжди буде «інтерес» влади», — підкреслив народний депутат.

Тож представники низки громадських організацій звернули увагу Віктора Чумака як заступника голови парламентського комітету та попросили його втручання в розв’язання болючих для області проблем. Почали з питання знищення зрошувальної системи області в приміській Антонівці. Аби бути об’єктивним та неупередженим, політик застеріг, що не є ретроградом і підтримує інноваційні технології у зрошенні. Але обурює, що місцеві мешканці потерпають від варварського знищення посівів, на яких працює техніка, яка варварськи демонтує труби. З глибоких траншей земля вивертається на поля, гроблячи родючі ґрунти. Підрядник вириває чавунні труби, яким немає зносу, і належать вони власнику зрошувальної системи — обласній раді, яка на демонтаж дозволу не давала, звернув увагу Віктор Чумак. У залі знайшлися опоненти — представники депутатського корпусу Антонівської селищної ради, котрі зауважили, що нардеп «не все знає» і розглядає справу однобоко. Той у відповідь зауважив, що передасть усі зібрані докази в правоохоронні органи разом зі своїм депутатським зверненням, і нехай справу розслідують спеціалісти.

Також йшлося про незаконний видобуток черепашково-піщаної суміші в селі Стрілковому Генічеського району під виглядом… благоустрою. Офіс компанії нібито з російським «корінням», яка цим займається, розташований у напівзруйнованій кошарі, акцентує нардеп. Ймовірно, що мета підприємців навіть не в піску, який намивається, а в тому, що місцина ця розташована на термальних джерелах — ідеальних для розміщення тут пансіонату. Зачепивши тему узбережжя, Чумак пообіцяв розібратися і щодо законності розташування за 25 метрів від урізу води Азовського моря хатинки дружини голови Генічеської райдержадміністрації  Воробйова, який мав би боротися за наведення ладу на узбережжі ввіреного йому району, а не порушувати самому природоохоронне законодавство, підкреслив нардеп. Не менше його цікавить, і чи, бува, не забув державний чиновник внести зазначену нерухомість до власної декларації.

Інша тема для вжиття заходів та пошуку справедливого вердикту — побудова незаконно муру в селі Червоний Маяк Бериславського району та проблема руйнування пам’ятки архітектури Свято-Григоріївського Бізюкового монастиря. Нагадаємо, що 4-метровим капітальним муром перекриті підходи до школи та дитсадка, і насамперед — евакуаційні шляхи. Свої пропозиції політик обіцяв викласти й на вжиття заходів стосовно наслідків відсутності фінансування лісової галузі півдня, незаконної вирубки лісів у Олешківському районі та розкрадання бюджетних коштів у особливо великих розмірах у селі Козачі Лагері цього району. «На спорудження нового садка потрібно 4 млн. грн., а в селі на ремонт існуючого вже «витратили» 10 млн. грн.», — резюмував він.

Чи не найбільше вразили народного депутата наслідки екологічної катастрофи, спричиненої найбільшою в Європі птахофабрикою в селі Східному Музиківської ОТГ (Білозерський район). Розбиті важкою технікою вщент шляхи (прем’єр-міністру з його євродорожніми програмами такого і в жахливих снах не насниться) та засипані курячим послідом три населені пункти потерпають від смороду. А місцеві жителі дедалі частіше вмирають від онкологічних захворювань, у тому числі через токсичне зараження водоносних горизонтів, констатує Віктор Чумак жахливі факти, озвучені під час зустрічей зі старостою та сільськими мешканцями.

Також нардеп назвав представників правоохоронних органів області, котрі нібито «прикривають» протиправні дії суб’єктів різних корупційних  скандалів. Запевнив, що мав про це з ними особисту бесіду, а шукати докази на фігурантів та вживати заходів — то вже справа НАЗК та інших служб. «Ми приймаємо страшні закони, — визнав нардеп. — Бо вони або не виконуються взагалі, або, що ще страшніше, –— виконуються вибірково. Тобто стають отим дишлом…».

Олена Нечипуренко, “Новий день”