Вимоги бериславських чиновників обурили підприємців

Нові вимоги районних чиновників Берислава до представників бізнесу надавати детальну інформацію про обсяги виробленої продукції, кількість працівників, рівень доходів і т. п. викликали велике обурення у підприємців.

«Такі дані від нас вимагає райдержадміністрація. Яке вони мають на те право? Це ж конфіденційна інформація! Звісно, ми звітуємо перед Пенсійним фондом, відділами статистики. Що заважає чиновникам брати у них потрібну інформацію? Тому у відповідь на звернення Бериславської райдержадміністрації я їх просто послав. Але з подібною ситуацією нині зіштовхується багато моїх колег і в інших районах області», — розповів генеральний директор агрофірми «Прогрес» з Тягинки Олексій Іванов.

Про важливість надання подібної інформації на одній з останній сесій Бериславської райради наголосив і її голова Володимир Коновалов. «Ми повинні знати, і це не повинно бути секретом. Ми ж не говоримо про якісь патрони, гранати чи подібні речі. У нас район сільськогосподарський, тож ми повинні розуміти, яка у нас сьогодні врожайність будь-яких культур, яку середню врожайність має кожне підприємство. Яке з них на першому місці за показниками, яке — на останньому. Раніше ж це все було — тут метри-аграрії сидять, вони знають, що це таке. Чи я щось не те кажу? Нам треба знати, ніякої таємниці у нас немає. Ми повинні дякувати підприємствам, нагороджувати грамотами тих, хто виростить найкращий врожай», — так пояснив Володимир Коновалов.

Про незаконність подібних вимог заявила головний спеціаліст відділу економічного розвитку та торгівлі Бериславської РДА Вікторія Горбатова. «Згідно з чинним законодавством подібна інформація є конфіденційною. Тому безпосередньо до РДА ніхто з підприємств не звітує. Є інші органи, що мають відповідну інформацію, наприклад, відділи статистики. Але й вони мають дані по середній врожайності лише в загальному переліку підприємств», — констатує вона.

— Райдержадміністраціям ми надаємо інформацію в рамках чинного законодавства. І в першу чергу щодо підприємств, які сплачують зарплати своїм працівникам менше мінімальної. Все, що стосується боротьби з тіньовою зайнятістю, ми надаємо й іншим органам, якіі мають право проводити відповідні перевірки і карати порушників. Робимо ми й аналітику по районах і містах області, у тому числі по конкретних галузях, — прокоментувала «Новому дню» начальник Головного управління пенсійного фонду України в Херсонській області Зінаїда Лазарєва. — А що вже хочуть від підприємств місцеві чиновники — не розумію. Не думаю, що вони хочуть знати, скільки отримує зарплати Іванов, Петров чи якась інша особа. Цього точно ніхто не має права знати. І не розумію, навіщо їм брати інформацію з підприємств.

Новий день