Вінниця встановлює відеоспостереження у кожний двір багатоповерхівок

У Вінниці розробляють перспективу встановлення у дворах багатоквартирних будинків відеонагляду з виходом на пульт Ситуаційного центру. Тобто, охорону правопорядку у будь-яких куточках міста можна буде здійснювати у режимі онлайн. Подібна практика стане пілотною в Україні.   Про це повідомляє сайт Вінниця.іnfo

«Кілька місяців спільно з Вінницьким інформаційним центром розробляємо алгоритм встановлення подібної системи охорони у дворах. Це може стати справжнім пеклом для правопорушників. Адже при наших Ситуаційних центрах, куди надходить централізований відеонагляд,  також чергують представники Патрульної поліції та рятувальники. Отже, ми одночасно слідкуємо за благоустроєм, правопорядком та безпекою у Вінниці», – розповів Вінниця.info Віталій Чигур, заступник начальника Муніципальної поліції Вінниці.

Вулицями Вінниці поступово більшає кабельних мереж від Вінницького інформаційного центру, які забезпечують інтернет-з’єднання та передачу даних на пульт охорони Муніципальної поліції.

«До них і можна буде приєднатися. До прикладу, мешканці багатоповерхівки вирішили забезпечити свою охорону. За власний рахунок купують та встановлюють цифрову камеру спостереження. Потім зв’язуються із своїм ЖЕКом, чи ОСББ, ті вже звертаються до нас», – продовжує Віталій Чигур.

У Муніципальній поліції Вінниці зауважують, послугою також зможуть користуватися суб’єкти господарчої діяльності.

Наш коментар:

Система “Безпечне місто” в нашому місті почала розвиватися ще з 2105 року, коли міська рада затвердила відповідну програму. Саме тоді були закладені підвалини для подальшого розвитку системи відеоспостереження в інтересах міської громади. Зокрема, передбачалося встановлення об’єктових систем відеоспостереження  у міських школах, дитячих садочках, місьцях масового скупчення людей з подальшим їх виведенням на пульт ситуаційного центру загальноміської системи відеоспостереження.

За цей час почали працювати три відеокамери в режимі онлайн на площах міста (Центральній, кінотеатра “Юність” та ТЦ “АТБ” на Соколі), контролюється рух транспорту на перехрестях по вулиці Першотравневій від Дніпровського до Букіна. Також було створено КП “Муніціпальна охорона”, у якої на балансі знаходиться система відеоспостереження. 

Тобто створені всі умови для подальшого втілення у життя міста та розвитку сучасних технологій забезпечення безпеки городян. Треба тільки, щоб наші депутати більш ретельно придивились до досвіду інших міст України, де цей напрямок успішно розвивається, та продовжили дію програми “Безпечне місто” і в царині відеоспостереження, а не тільки фізичної охорони силами працівників КП. 

Віктор Васильєв