Вирішили замовити нові вікна? Зверніть уваги на поради, як не стати жертвою шахраїв

70 тис. грн. – саме на таку суму протягом осені ошукали споживачів шахраї по виготовленню та встановленню «неіснуючих» металопластикових конструкцій. Шукати винних намагаються відповідні служби, але марно. Суд – єдина інстанція, а чи повернуть свої гроші довірливі споживачі?

Кожна людина мріє про тепло і затишок у своїй оселі, особливо з настанням холодів. Підготовка до осінньо-зимового періоду турботливі споживачі розпочинають заздалегідь з комплексом заходів з утеплення: встановлюючи металопластикові вікна, балконні та вхідні двері, використовують енергозберігаючі матеріали для стін.

Сьогодні на нашому ринку величезний вибір віконних рам та дверей будь-якої конструкції з різноманітних матеріалів. Кому віддати перевагу? На що звернути увагу при замовлені нових вікон та дверей? Які необхідно мати документи по виконанню замовлення? Сьогодні не є проблемою знайти фахівців здатних надати споживачу весь комплекс послуг або кожну окремо. Але чисельні скарги споживачів на початку осіньо–зимового періоду на неякісні послуги по виготовленню та встановленню вікон та дверей, свідчать про те, що далеко не всі підприємці освоїли  методику надання відповідної послуги. Та найгірше те, що деякі з них виявились звичайними шахраями.

Даючи оголошення через засоби масової інформації, вони сподіваються на простаків і це спрацьовує:

– оформлюють Договори на виготовлення та встановлення металопластикових конструкцій, не вказують дані про виконавця та його реальне місце розташування;

– встановлюють нереально завищений термін виконання замовлення (понад 90 робочих днів);

– отримуючи завдаток (чомусь 75% від загальної суми послуги), не видають квитанції;

– договори як правило оформлені на ксерокопіювальних бланках, нерозбірливо навіть для ознайомлення;

– відсутні додатки з оформлення специфікації щодо розміру, профілю, кількості виробів, фурнітури та інше.

Багато хто з  Вас приходить до інспекції з претензіями на виробника не маючи навіть відповідного договору, або немає чіткої адреси особи, яка виконувала послугу. Такі скарги не розглядаються, Ви маєте те на що погодились. В кожній газеті сьогодні нам пропонують свої послуги безліч фірм, магазинів, приватних підприємств, невідомі особи. Не женіться за дешевим вибором, якій в подальшому може стати дорогою проблемою. Обійдіть декілька компаній, вислухайте поради адміністрації, порадьтесь з друзями та сусідами, які вже користуються такими виробами. Запам’ятайте: вибір завжди тільки за Вами! Поцікавтесь санітарно-гігієнічними висновками, а також, чи є у компанії свої лінії по виробництву вікон та яку надають гарантію.

Уважно прочитайте договір. При встановленні вікон ще раз перевірте, чи дотримані розміри, герметичність стиків з проємом вікна. Не підписуйте акт виконаних робіт доки не будете впевнені у повному об’ємі наданої послуги.

Деякі виробники збирають вікна кустарним шляхом без дотримання технологічних процесів і такі вироби не витримують ніякої гарантії.

Не економте на власному здоров’ї, купуйте вікна та двері лише у перевірених осіб та буде не зайвим проконсультуватись в інспекції ЗПС.

Начальник інспекції у справах захисту прав споживачів А.М.Прокопенко