Виробничий травматизм на підприємствах Нової Каховки. Серед основних причин – алкогольне сп’яніння…

За даними Новокаховського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у першому півріччі від страхувальників, які зареєстровані у відділенні, надійшло 5 повідомлень про нещасні випадки (2 – у 1 півріччі 2017 року), у т.ч. 2 – зі смертельними наслідками.

Як свідчать  результати розслідувань,   3 нещасні випадки визнані як такі, що пов’язані з виробництвом, у т.ч. 1 – зі смертельним наслідком, 1 – не пов’язаний з виробництвом,  а 1 знаходиться на  стадії розслідування.  Зареєстровані  вони у КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка», ПП «АРМ-АГРО» (смертельний),  ТОВ «Завод крупних електричних машин». Також два нещасних випадки трапилися на підприємствах, розташованих на території Новокаховської міської ради, але зареєстрованих у інших областях: ТОВ «ЕНЕРДЖИ ПРОДАКТ» (смертельний) та виробничий підрозділ «Каховська дистанція колії».

Всі  інциденти були розслідувані комісіями, встановлені обставини та причини. Отже, стисло про кожен з них.

1березня сімейний лікар при обслуговувані пацієнтів на дому  прямувала на виклик. Внаслідок ожеледиці  послизнулась, впала та травмувала  ногу. Причина – особиста необережність постраждалої.

2 квітня, зробивши огляд електричного обладнання,  електромонтер ТОВ «Олеся» вийшов на вулицю палити. В цей час йому стало зле, він знепритомнів.  Прибувши на місце події, бригада швидкої допомоги почала проводити реанімаційні заходи, після чого лікар констатував смерть електромонтера внаслідок ішемічної хвороби серця. Причина – незадовільний стан здоров’я працівника.

28 листопада овочівник ПП «АРМ-АГРО» внаслідок отруєння окисом вуглецю втратила свідомість та померла в приміщенні санітарної кімнати. Причина – недосконалість засобів виробництва.

6 травня черговий по переїзду Каховської дистанції колії, знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, виходив з приміщення переїзного посту, оступився в дверному отворі та впав на відкриту веранду з бетонною підлогою. При падінні вдарився головою та отримав закриту черепно-мозкову травму. Причина – алкогольне сп’яніння.

19 травня  токар ТОВ «ЕНЕРДЖИ ПРОДАКТ», знаходячись на робочому місці, відчув, що йому   зле та знепритомнів. Працівники, які  знаходились поруч,  допомогли йому підвестися і сісти  на лаву біля вікна, при цьому вони відчули від нього різкий запах алкоголю. Після деякого часу на приватному транспортному засобі постраждалого відвезли до лікарні, де він на шостий день, на жаль,  помер. Причина – алкогольне сп’яніння, незадовільний стан здоров’я.

30 травня випробувач електричних машин ТОВ «Завод крупних електричних машин», знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, почав спускатись в технологічний отвір дерев’яною драбиною без страховки, внаслідок чого  вона зсунулася. Не втримавшись, працівник впав та отримав забиту рану голови і забій правого плечового суглобу. Причина – алкогольне сп’яніння, невиконання вимог інструкції з охорони праці, невиконання посадових інструкцій.

19 червня водій автотранспортних засобів ПАТ «Новокаховський завод плавлених сирів» внаслідок дорожньо-транспортної пригоди отримав тяжкі травми: перелом черепа, забій головного мозку, забій серця, травматичний шок. Ведеться розслідування.

«Характерно, що цього року  з 7-и нещасних випадків на підприємствах, що розташовані на території Новокаховської міської ради, троє постраждалих (більше 40% від загальної кількості) знаходились у стані алкогольного сп’яніння, – зазначає страховий експерт з охорони праці  В. Овчінкін. – Аналіз свідчить і про те, що 4 нещасних випадки трапилися з причин невиконання вимог інструкцій з охорони праці, посадових обов’язків, 1 – через недосконалість засобів виробництва та 1 – внаслідок незадовільного стану здоров’я.

Все це ще раз говорить про недоліки під час навчання працівників безпечним прийомам праці, порушення трудової і виробничої дисципліни».