Вишиванка – наша молитва без слів: парад вишиванок у Новій Каховці

Сьогодні, 18 травня, весь народ нашої країни продовжує традицію, започатковану в 2006 році Лесею Моренюк, студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецьго національного університету ім. Ю.Федьковича, одягатися у національне святкове вбрання, а саме: у вишиванку. З нагоди цієї події у багатьох українських містах відбуваються святкові акції та флешмоби. Таким чином не тільки ті, хто проживають в Україні, а й представники діаспори підкреслюють особливе значення цієї вишиваної сорочки, яка стала генетичним кодом народу.

З нагоди цієї події в багатьох українських містах відбуваються масові акції та флеш-моби. У такий спосіб українці з усього світу демонструють, що вишиванка – це не лише національний одяг,   а символ, духовний оберіг, унікальний генетичний код нації.  Ще здавна вишивана сорочка надавала яскравої автентичності кожному українцю. Вона  стала популярною і далеко за межами України.

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного.  Долучилась до святкування і Нова Каховка. За ініціативи міського голови Володимира Коваленка у нашому місті щорічно відбувається акція, приурочена  до Дня вишиванки. Її охоче підтримують трудові колективи, депутати, громадські активісти, учні, студенти,  усі  небайдужі містяни.

І от сьогодні усі вони вийшли на центральну площу для спільного виконання Державного Гімну України. Молодь Нової Каховки вишикувалась й утворила фігуру Державного Герба. Присутніх привітав міський очільник.

– Вишиванка у кожного зі своїм орнаментом українського людського життя. Там є нитка знедоленої чужої долі, козацької слави, яка збирала нас завжди, коли треба було боротися з ворогом, – наголосив мер. – Там є нитка, яка є характерною для працьовитих, толерантних українців. Вишиванка – це майбутнє з обов’язковим минулим, це – ми з вами. Сьогодні по всьому світові – від Канади до Австралії, на різних мовах звучить зрозуміле багатьом слово «вишиванка». Якщо нас так шанують у всьому світі, то хто на забороняє шанувати самих себе і нести відповідальність за нашу країну. Хай у цьому нам допоможе наше переконання і Господь Бог. Зі святом вас!

Згодом луною над площею покотились звуки Державного Гімну – рідні й дорогі серцю кожного українця. «Хвилею» вишиванок учасники ходи попрямували Дніпровським проспектом до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Після покладання квітів до монументу на всіх чекав яскравий концерт творчих колективів Нової Каховки. Фоторепортаж з Палацу культури, шановні читачі,  ви зможете переглянути найближчим часом. А нині до вашої уваги фото-замальовки зі свята, які підготували для  вас кореспонденти сайту «НК ONLINE».