Вишивка єднає серця

Вчора, 28 листопада, в міській  картинній галереї ім. Альбіна Гавдзинського  стартувала  акція «Україна моя вишивана».

Кілька слів про ідею. З  Тернопілля, невеликого містечка Скала-Подільська, у мандрівку вирушила велика мапа України, яку вишивають небайдужі українці – від  найменшого до сивочолого. І ось вчора велике полотно, розміром 3 м на 1,5 м потрапило до стін галереї, де за роботу взялися місцеві майстрині-вишивальниці. 29 листопада карту ще матимуть змогу вишити у Центральній міській бібліотеці, а вже 30-го – полотно відвезуть до сусідньої Каховки.

Під час презентації акції до галереї завітали учні НВК №2,  які захоплено спостерігали за роботою умілих вишивальниць. Кожен з них отримав унікальну нагоду власноруч зробити на  полотні кілька стібків і внести свою маленьку часточку до спільної справи.

Як розповіла директор галереї Олена Михайленко, згодом над мапою працюватимуть у кожному регіоні, а потім вона  подорожуватиме Італією, Ватиканом, Великобританією та іншими державами, в яких проживають численні українські діаспори. У такий спосіб українці всього світу візьмуть участь у створенні цього рукотворного дива, свого роду молитовного поля  єднання українців у любові до спільного генетичного коду нації – української вишиванки. Завершиться акція там, де брала початок, у Скалі-Подільській. Місцеві майстрині довершать роботу, аби потім вишита карта вже як готовий витвір мистецтва експонувалася у різних  містах та регіонах.