Вислуга років як бонус від держави?

Новокаховська міськрада прийняла рішення щодо зміни оплати праці міського голови. Як пояснив секретар міськради Олександр Лук’яненко, метою цього вимушеного кроку було одне: не допустити нерівності в оплаті праці працівників виконавчих органів. До речі, після введення мінімалки у сумі 3200 грн. проблема «зрівнялівки» зарплат висококваліфікованих спеціалістів із співробітниками малої кваліфікації є актуальною для всієї України.

Нагадаймо: з 1 січня 2017 року Кабінет Міністрів України збільшив оклади працівникам районних державних адміністрацій, а органам місцевого самоврядування (таким, як у Новій Каховці) було рекомендовано прийняти відповідні рішення щодо оплати праці співробітників на належному рівні. Тому на 23-ї сесії Новокаховської міськради після розгляду питання про зміни умов оплати праці міського голови було прийнято рішення №673 від 17.01.17р. «Про умови оплати праці міського голови В.І.Коваленко на 2017 рік», що дало змогу підвищити нарахування зарплат працівникам виконавчих органів через збільшення премій.

Чи відбулися з того моменту законодавчі зміни, які б стали підґрунтям для отримання місцевим держслужбовцями законної підвищеної зарплати? – з таким запитанням кореспондент «НК» звернувся до Олександра Лук’яненка.

– Ми мали надію, що 19 січня депутати Верховної Ради розглянуть законопроект щодо змін оплати праці працівникам органів місцевого самоврядування. Проте цей документ навіть не розглядався, тому жодних рішень з цього питання ВР не прийнято. Натомість вийшла постанова №15 Кабінету Міністрів від 18 січня 2017 року, якою встановлено розміри посадових окладів для державних службовців. Так, згідно цього документу голова райдержадміністрації має оклад 9115 грн. (у нас міський голова – 3879 грн.), керівник самостійного управління – 5300 грн. (у нас – 1834 грн.), керівник відділу райдержадміністрації – 3500 грн. (у нас – 1723 грн.). Виходить, що з січня 17-го року, у зв’язку із встановленням нових окладів, в районних адміністраціях нарахування зарплат за місяць без премії буде більшим, ніж у працівників органів місцевого самоврядування, у керівництва. У порівнянні з нашим нарахуванням зарплат навіть із премією до 200% різниця складе приблизно 30-40%. Зазначу, що в Новій Каховці після прийняття рішення про оплату праці міського голови і його заступників премія буде нараховуватися у розмірі до 75% спеціалістам I категорії і до максимальних 200% керівникам самостійних управлінь та відділів. Наприклад: всі нарахування, як кажуть в народі, «брудної» зарплати у спеціаліста I категорії складуть 3200-4000 грн., головного спеціаліста – 3500-4500 грн., начальника не самостійного відділу – 4000-5000 грн., начальника самостійного управління (відділу) – до 7000 грн. Наголошу на тому, що такі нарахування будуть за умови, якщо не скасують доплати за вислугу років (стаж) та інтенсивність праці, розміри яких встановлюються окремою постановою Кабміну. У разі, якщо ці надбавки скасують, нарахування зарплати знизиться знову ж таки на 30-40%. Враховуючи всі ці фактори, сьогодні керівництво міста намагається досягнути однієї простої мети – через підвищення мінімалки до 3200 грн. не допустити зрівнялівки зарплат.