“Вітамінна” благодійна акція у Новій Каховці

Благодійна акція під назвою “Вітамінка” відбувалась в останні два дні у Новій Каховці. Ініціювали та провели її ГО ветеранів та учасників АТО “Біла стріла” (Д. Марков) і МБФ “Дитяче майбутнє” (С. Скорик). Малозабезпечені  верстви населення, самотні громадяни похилого віку, ветерани, інваліди,  пільговики  отримали в якості допомоги свіжу моркву.

-Частину  продукції громадські активісти надали УПСЗН, а вже соціальні працівники доставили продукти тим, хто перебуває в нас на обліку. У переважній більшості це підопічні територіального центру соціального обслуговування, – розповіла НК online начальник УПСЗН Олена Стоянчук. – Нині в терцентрі обліковується  понад 440 мешканців. Тим, хто не мав можливості прийти самостійно, продукти передали соцпрацівники.   Є й ті люди, які не перебувають на обслуговуванні, але потребують допомоги. Їх ми запрошували також.

За словами керівника ГО “Біла стріла” Дмитра Маркова, всього  у місто  доставлено 24 тони моркви.

-Поспілкувавшись з деякими фермерами Херсонщини, з’ясували: є певна кількість продукції, яку нам можуть віддати безкоштовно. Ми домовились, що  заберемо овочі, завантажимо,  оплатимо транспортування, розфасуємо, підготуємо  для роздачі, – розповів  лідер організації. – Все  це було зроблено і в кінцевому результаті новокаховчани отримали допомогу. До акції долучилися не лише хлопці з “Білої стріли”  та фонду, а й їхні знайомі, родичі. Все було зроблено оперативно і злагоджено. Єдина умова, а точніше навіть прохання, з яким ми зверталися до жителів, – не продавати, а брати для себе, своїх родин. Новина розлетілася швидко, тож  моркву роздавали  прямо  біля  офісу організації (приміщення колишнього ЖЕКу №1).  Нині на ринку  морква – не найдешевший продукт. До того ж, після зими  вітамінів потребують усі: як діти, так і дорослі. До речі, з цього продукту можна приготувати  велику кількість корисних страв. Одна з громадських організацій Херсона  взяла  у нас 2 тони моркви для подальшої переробки  (сушіння, формування супових наборів), аби згодом готова продукція потрапила  до учасників АТО, які нині перебувають на передовій. 

Все, що лишиться і буде не придатним для вжитку людьми,  відвеземо, за попередньою домовленістю, у міні-зоопарк “Казкової діброви”. Все це –  від щирого серця,  не для “галочки” чи піару. Це, найперше, вдячність тим людям, які допомагали нам, воїнам АТО, коли ми були на передовій. У перші дні   війни із продовольством  було дуже складно, продуктів катастрофічно не вистачало. Люди зрозуміли і підтримали нас, ділилися хто чим міг. Так само і в даній ситуації. Виникла така можливість – чому б не допомогти.

Особлива подяка  людям, без підтримки яких  втілити цю добру справу в життя було б неможливо:   підприємцям  Олександру Пархоменку та Сергію  Гриненку.