Витратити гроші з розумом

26 жовтня відбулась 37-а позачергова сесія Новокаховської міськради, участь в роботі якої взяли 22 депутати з  36 обраних.

Засідання, треба зауважити, відбулось напрочуд спокійно та конструктивно: без демаршів, шоу,  скарг, обвинувачень, галасу і т. п. А все тому, що так звана «опозиція» (партії «Укроп», «Совість України», «Наш край») вирішила не «прикрашати» своєю присутністю сесійну залу. І дарма, що вирішувались  важливі для громади питання. Але мова, звісно, не про них, а про дійсно важливе.

Обговоривши питання та заслухавши доповідь начальників фінансовго управління Ірини Фурсєєвої,  відділів комунального господарства – Галини Кіпрушевої, освіти – Оксани Якубової, головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги  Зоріни Зінченко,  на спільному засіданні комісій, яке передувало пленарному засіданню, народні обранці  ухвалили низку важливих для міста рішень.

Так,  були внесені зміни до міської  програми  фінансової підтримки підприємств комунальної власності, соціальної цільової програми розвитку освітньої галузі на поточний рік,  а також до рішення  міськради від 23.12.2016 р. №652 «Про міський бюджет на 2017 рік».

Як поінформувала І. Фурсєєва,  з урахуванням першочергових питань, визначених на підставі звернень розпорядників та одержувачів коштів, за рахунок перевиконання планових показників загального фонду збільшуються видатки споживання цього фонду на суму 639 тис. 57 грн.  Яким чином були розподілені дані кошти? Центральній міській лікарні  з міського гаманця виділили 129 тис. 036 грн., в тому числі на проведення поточних ремонтів зовнішніх електромереж ЛК №2 (24 тис. 786 грн.), асфальтобетонного покриття комплексу №1 (8 тис. 144 грн.) та №2 (14 тис. 906 грн.), карнизів ЛК №1 (81 тис. 200 грн.). КП «Міський оздоровчий центр» матиме 48 тис. 645 грн. на погашення заборгованості по заробітній платі,  КП «НК Екосервіс» – 33 тис. 641 грн. на оплату робіт з розробки проекту відводу земельної ділянки для розширення міського кладовища.

Фінансову підтримку у розмірі 200 тис. грн. отримало підприємство «Автоцентр». Це відшкодування різниці в тарифах на перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах. Для проведення поточних ремонтів електричних мереж Маслівської школи та НВК №2  рішенням депутатів  виділено  135 тис. 30 грн.

Народні обранці внесли зміни та доповнення до  заходів міської програми розвитку охорони здоров’я Нової Каховки  на 2017 рік та програми першочергових заходів на 2016-2020 рр. Мова про придбання  пільгових і безкоштовних  медикаментів для онкохворих: сума, яка на ці цілі  виділяється з міського гаманця,  становитиме до кінця року, з урахуванням попередніх місяців, 1 млн. 163 тис. 350 грн. Також до  заходів програми внесли  державну  «Доступні ліки», яка працює з 1 квітня.  Як поінформувала головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги, у Новій Каховці нею користуються 22 тисячі хворих на гіпертонію, бронхіальну астму та цукровий діабет. За відповідними рецептами люди отримують  ліки у 12 аптечних закладах міста.