Вивчаємо інноваційний досвід міськради Тернополя

 18-19 березня Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» в рамках проекту «Ініциатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні «Діалог», який реалізується спільно з Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID) провела навчальний візит до Тернополя представників органів місцевого самоврядування. Питаннями які вивчали гості з 22 міст України був досвід тернополян у використанні інформаційних технологій в управлінні містом. Від Нової Каховки участь у візиті брав  начальник організаційного відділу міської ради, депутат міської ради Віктор Васильєв. ТернопольВізит розпочався 18 березня у сесійній залі Тернопільської міської ради, з привітання міського голови Тернополя Сергія Надала, який зокрема відзначив: «Сьогоднішні виступи і обговорення на засіданні розкриють з різних сторін пошуки і здобутки Тернополя в інформатизації різних сфер життя. Інтернет, транспорт, зв’язок, комунальна сфера, культура і освіта, управління і документообіг, безпека, – напрямків для інноваційних рішень є багато. Ми ще на початку, проте вірю, що на цьому шляху потенціал нашого міста і городян розкрається в повній мірі. Ми прагнемо бути сучасним, конкурентоздатним, успішним містом».
Впродовж двох днів тернопільські фахівці презентували гостям системи роботи сервісу з онлайн оплати за комунальні послуги за єдиною платіжною системою «Єдина квитанція», системи централізованого відеоспостереження міста Тернополя, «Інтерактивне місто – WI-Fi у міських парках», «Системи спостереження за рухом громадського транспорту, WI-Fi у тролейбусах», використання електронного документообігу у роботі міської ради, а також роботу міського центру надання адміністративних послуг.
Про підсумки своєї роботи В.Васильєв доповів на апаратній нараді 23 березня. Міський голова В. Коваленко особливо зацікавився питаннями роботи з організації та функціонування єдиної системи відеоспостереження в інтересах безпеки громадян, школярів під час прибування у навчальних закладах, тощо. Він дав доручення підготувати більш детальну доповідь з цього питання з метою втілення позитивного досвіду тернополян в інтересах нашого міста.

Іван Корсаков