Війна не робить винятків: відео-історії українських жінок у Другій світовій

Жінки
Фото: Укрінформ

Український інститут національної пам’яті створив проект, покликаний розповісти про українських жінок у Другій світовій війні. У його основу поклали трагічні історії декількох українок, які вразили світ своїм героїзмом, незламністю та непохитною вірою.

«Війна не робить  винятків. Жіночі історії Другої  світової» – це інформаційно­-просвітницький  проект Українського  інституту  національної  пам’яті,  Національного музею  історії  України  у Другій світовій  війні  та  Української  асоціації  дослідників жіночої історії.

Як  відомо,  цьогорічні загальнонаціональні  вшанування  71  річниці завершення Другої  світової війни  в Європі особливо  присвячені  історіям  українок  під  час війни. Інститут  національної пам’яті  обрав  12  жінок,  які  воювали  в  підпіллі  ОУН, в  лавах УПА, в Червоній армії та навіть в Канадському жіночому армійському корпусі.

Окрім офлайн-експозиції – серії плакатів розташованих у вікнах інформаційного агентства “Укрінформ”, на вулиці Богдана Хмельницького 8/16, Український інститут національної пам’яті запустив низку відео-роликів та створив інформаційні листівки, аби про долі видатних українок дізнались мешканці всієї України.