«Військові спільно з лісниками заступають на охорону лісів Херсонщини», – Гордєєв

Вчора, 30 травня, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом із заступником Вадимом Чабаном провів засідання Ради оборони області щодо лісової пожежі в Олешківському районі Херсонської області.

Головні питання на порядку денному: причини, збитки та подальші дії всіх відповідних органів по ліквідації пожежі.

За останні 2 дні в Олешківському лісомисливському господарстві виникли дві великі пожежі: 27 травня – охопила площу 27 га, 28 травня у Раденському лісництві утворилася ще одна пожежа, площа – 600 га.

«Причина пожеж – це людський фактор, а саме навмисний підпал. Розповсюдженню вогню сприяє сильний поривчастий вітер», – прокоментував перший заступник начальника Головного управління ДСНС України у Херсонській області Олександр Рудницький.

«Ми маємо забезпечити максимально швидке реагування на підпали! Тому військові спільно з лісниками заступають на охорону лісів Херсонщини. Це дасть можливість збільшити периметр охорони лісів та знизити кількість підпалів», – зазначив очільник Херсонської області Андрій Гордєєв.

Також він розповів, що наразі проводиться інформаційна робота з мешканцями усіх населених пунктів, які знаходяться в межах загрози від лісової пожежі, а також налагоджується система оповіщення.

На сьогодні у гасінні стихії задіяно:

  • 190 чоловік і 42 одиниці техніки з 5-ти областей (Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Одеської);
  • 75 чоловік та 37 одиниці техніки від лісової охорони області;
  • 75 чоловік, 2 літаки та 1 гелікоптер було надано Міністерством оборони України.

Під час засідання Андрій Гордєєв відзначив роботу працівників лісового господарства, ГУ ДСНС Херсонської області, ГУ Національної поліції в Херсонській області, військовослужбовців Херсонського прикордонного загону та Збройних Сил України.

Також очільник області висловив окрему подяку жителям Олешківського району, які за годину мобілізували сили та спільно з вогнеборцями провели заходи з протидії пожежі.

Крім того, на засіданні Ради оборони області було вирішено звернутися до Прем’єр-міністра України щодо відновлення фінансування лісів Херсонщини, адже вони є не ресурсними, а виконують захисну функцію.