Військовим – не наливати!

ИсполкомЧергове засідання виконавчого комітету, яке провів міський голова Володимир Коваленко, відбулось 28 березня. Оскільки перший заступник Л.Чурсинов та начальник фінуправління І.Фурсеєва поспішали до Хе­рсона на засідання профільної комісії облради, яка ділила кошти, отримані областю на фінансування профтехосвіти, був змінений порядок денний — Ірині Валеріївні дали слово першій.

Вона донесла членам виконкому, які зміни запропоновано внести до міського бюджету на 2016 рік щодо фінансування деяких об’єктів та запропонувала погодити звіт про використання коштів резервного фонду за лютий (гроші не витрачались).

Наприклад, із загальної суми 117 тис.67 грн. гроші будуть витрачені на облицювання гранітною плиткою постаменту пам’ятника Шевченку та на шість гранітних плит до меморіалу з поховання невідомих воїнів у парку Слави до Дня Перемоги; 76 тис. 346 грн. — на ліквідацію громадського туалету у прибережному парку згідно відповідного розпорядження. Передбачені кошти «Автоцентру» для забезпечення автоперевезень пільговиків — на виконання державних повноважень, адже міська влада не може залишити без підтримки городян на початку, щонайперше, дачного сезону; зарезервовані кошти на перевезення учнів на навчання; 50 тисяч отримає КП «Агенція регіонального розвитку» на ремонт та реконструкцію систем вуличного відеоспостереження; 47 тис. 502 грн. — допомога батькам загиблого в АТО Віктора Кисловського (з дня подачі заяви); міська лікарня отримає 279 тис. грн. на ремонт кардіологічного відділення, у якому вода затікає під підлогу, та передбачені кошти на ремонт покрівлі швидкої допомоги; продовжиться реконструкція інфекційного відділення, на що зарезервовано 100 тис. грн. тощо. Тепер — слово за депутатами.

Члени виконкому обговорили доповіді начальника служби у справах дітей О.Поповиченко та начальника УПСЗН О.Стоянчук. Перша звітувала щодо соціального захисту сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації їх права на виховання в родині. Друга — щодо захисту людей похилого віку та підтримку учасників антитерористичної операції і членів їх сімей протягом 2015 року.

Члени виконкому за доповіддю Н.Корякіної, директора центру зай­нятості, визначились із видами оплачуваних громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях на 2016 рік щодо забезпечення тимчасової зайнятості населення та роботодавців, за участю яких планується організація таких робіт — кількість безробітних зростає, тож, хоч тимчасово, але люди матимуть якусь копійчину.

Учасники засідання прийняли рішення щодо заборони продажу алкогольних напоїв військовослужбовцям та особам у військовій формі на території міської ради.

Було прийняте рішення щодо надання матеріальної допомоги 50­ти новокаховчанам — вони майже усі приходили на особистий прийом до міського голови і просили гроші на лікування.

Присутні дали «добро» на укладання угоди з фахівцями­спеціалістами щодо юридичної допомоги. Як прозвучало у малій залі засідань, мова йде про підвищений інтерес до роботи ради та виконкому з боку правоохоронних структур щодо буцімто корупції, з боку громадськості, а також тих, хто просто… хворий. Як було зазначено, останнім часом кількість психічно хворих, які живуть серед нас, зросла із 3­х до 21%, так ті «кволі ще й беруться писати»… Наприклад: скільки бруду було вилито щодо реконструкції недобудови 11 школи — і от вже новосели ділять квартири. Звучало і те, що фахівці допоможуть притягти отих казна­що стверджуючих, коли все воно виявилося мильними бульбашками, до відповідальності, мовляв, вже час…