Військовий комісар області Сергій Кока: «Жінок Херсонщини мобілізувати не будуть»

На питання щодо четвертої хвилі мобілізації відповідає обласний військовий комісар Сергій Кока.мобилизация (2)

– Сергію Васильовичу, розкажіть про четверту хвилю часткової мобілізації, яка стартувала в Україні з 20 січня цього року. В чому її особливості?

– Мобілізація у 2015 році буде проводитися в три черги впродовж 210 діб. На Херсонський обласний комісаріат покладено завдання мобілізувати до 3 тис. військовозобов’язаних. З 20 січня оголошена перша в хвиля мобілізації тривалістю 90 днів. З квітня буде оголошено другу хвилю тривалістю 60 днів, а з червня – третю, також тривалістю 60 днів.

Крім того, в період з 18 березня по 1 травня буде проведена демобілізація військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період згідно з указом президента України від 17 березня 2014 р. №303 “Про часткову мобілізацію”.

– Кого призиватимуть в першу чергу?

– Призиватимуть чоловіків відповідно тих мобілізаційних нарядів, які отримав обласний військовий комісаріат. У першу чергу, призов стосуватиметься військовозобов’язаних, які зможуть обслуговувати техніку, яка надійшла в озброєння.

Хочу акцентувати увагу на тому, що перша повістка приходить для того, аби військовозобов’язаний прибув до районного чи міського комісаріату та пройшов контрольно-медичну комісію. І лише у разі придатності його до служби, військовозобов’язаному буде вручено мобілізаційне розпорядження, в якому вказується місце проходження служби. Після ж вручення цього розпорядження, військовозобов’язаний буде направлений до навчального підрозділу.

Якщо ж вести мову про те, кого не призиватимуть, то це: чоловіки, які виховують троє та більше дітей віком до 18 років, чоловіки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років. Не підпадають під мобілізацію також ті, хто виховує дитину-інваліда 1-2 групи віком до 23 років, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти. Окрім цього, не призиватимуть студентів, аспірантів денної форми навчання.

– А яку відповідальність нестимуть ті, хто ухилятиметься від проходження служби?

– Ухилення від призову на військову службу карається обмеженням волі на строк до трьох років.

– Стосовно заробітної плати тим, хто проходитиме військову службу. Якою вона буде?

– Варто зазначити, що за громадянами, які проходитимуть службу, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середній заробіток на підприємстві, в установі або організації.

Крім цього, безпосередньо на місці проходження служби рядовий склад отримуватиме заробітну плату від 2,5тис. грн, а офіцери – 5-6 тис. грн. Оклад тих, хто знаходиться в зоні АТО, складатиме в два рази більше.

– Говорили про те, що начебто мобілізовуватимуть і жінок. Чи це дійсно так?

– Для нашої області такого завдання не поставлено. Жінок мобілізовувати не будуть.