Військовий полігон в Олешківських пісках збільшать на 500 га

Проблематику національного парку «Олешківські піски», як потенційного полігону, обговорили сьогодні під час засідання Ради оборони Херсонської області, яку провів голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, – інформує прес-служба ХОДА.

Зокрема обговорювалися питання функціонування та використання військового полігону ЗСУ, забезпечення пожежної безпеки під час проведення навчань, навчальних стрільб та інших заходів, які проводяться на полігоні військовими підрозділами.

У ході обговорення Андрій Гордєєв надав ряд доручень, зокрема, представникам полігону, управління лісового господарства, квартирно-експлуатаційного відділу, управління служби з надзвичайних ситуацій спільно з органами місцевого самоврядування розробити схему взаємодії для дотримання безпеки та стратегічного призначення цього об’єкту.

Доповідаючи із зазначеного питання, директор Департаменту екології та природних ресурсів Юрій Попутько підкреслив, що на землях природно-заповідного фонду забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних і історико-культурних комплексів та об’єктів, чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.

Крім того, він додав, що підготовлено проект листа Міністерству оборони України з пропозицією доцільності створення загальновійськового полігону на території Козачелагерської  сільської ради площею 4894,0 га та розширити його за рахунок земель лісогосподарського призначення не вкритих лісовою рослинністю.

Керівник області Андрій Гордєєв зазначив, що використання парку «Олешківські піски» і як національного природного парку, і як полігону можливе. «Для цього ми відведемо додатково за рахунок лісогосподарства 500 га землі, надамо прямокутної форми полігону, який буде задовольняти потреби в артилерійських навчаннях. Так ми бачимо вирішення цього питання», – резюмував голова облдержадміністрації.