Військовий викрив гучний фотофейк: я повертався з АТО додому

Цими днями у мережі масово поширювали фото, де військовий на тлі потягу обнімає дівчину. Його підписували як: «Боєць АТО проводжає свою дівчину в Москву». Пошук зображення у мережі показує, що існує це ж фото, але із табличкою на потязі: «Харків-Ужгород». Журналісти Радіо Свобода знайшли військового з фотографії. Хлопець обурився щодо неправдивої інформації. За його словами на фото він повертається із Харкова до Тернополя. Упізнати колишнього бійця АТО на фото допомогла волонтер.

У мережі масово поширювали світлину із українським військовим і дівчиною на тлі потяга. Так, наприклад, кореспондент «Комсомольской Правды» Олександр Коц у понеділок запостив і підписав це фото: «Боєць АТО проводжає свою дівчину в Москву». На світлині видно табличку, яка нібито вказує, що людей фотографували на фоні потягу «Львів-Москва».

Зображення із «потягом Львів Москва» поширили і інші користувачі. «Хто саме їде зі Львова у Москву? Герой АТО чи його дівчина», – прокоментувала користувач Юлія Вітязева.

Сайт News-Front навіть іменував окрему замітку з цим фото як: «Прощання на пероні».

​Пошук зображення у мережі демонструє, що існує така ж сама світлина, тільки з табличкою: «Харків-Ужгород».

Ще один сервіс для пошуку зображень TinEye знаходить це ж фото на форумі начебто ще у 2016 році.

А ось цим фото проілюстрували пост у Facebook ще у травні цього року. Користувач Світлана Доманчук на момент публікації ще не відповіла журналістам Радіо Свобода на питання про першоджерело світлини.

Хто на фото?

На цій світлині український військовий 80-тої окремої десантно-штурмової бригади Збройних сил України. Інформацію про це підтвердив Радіо Свобода і речник бригади Ігор Бороздюк. Хлопець повертався зі сходу. У коментарі журналістам Радіо Свобода колишній боєць повідомив:

«Я повертався з АТО додому, з Харкова до Тернополя, де і була зроблена ця фотографія. Якщо не помиляюсь, ще у 2015 році», – розповів він.

Допомогла впізнати хлопця на фото колишня волонтер, що особисто знайома із героєм.

«Це фото десь 3-4-річної давності, він мій земляк з сусіднього села. Він тоді був ніби більше року на сході, і його тоді зустрічала вперше дівчина», – розповіла вона у коментарі Радіо Свобода.

Також дівчина упізнала на світлині чоловіка із міста Підволочиськ Тернопільської області, який тримає жовно-блакитні квіти.

Користувачі соцмереж першими забили на сполох

Слід відзначити, що користувачі соцмереж дуже швидко почали шукати цю світлину і писати, що на їхню думку, це фейк.

«За хвилину шукається оригінал», – написав користувач «злой».

Табличка «Львів-Москва» з потягу 74/73, яку ймовірно додали до світлини є у мережі ще принаймні з 2016 року.