Візит голови НБУ до Китаю

НБУ

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева перебуває з робочим візитом у м. Шанхай (Китайська Народна Республіка).

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Під час візиту відбулася  зустріч із Головою Народного банку Китаю та підписано Двостороню угоду про валютний своп між керівництвом Національного банку України та Народного банку Китаю.

Також Валерія Гонтарева під час роботи щорічного ХХХІІІ засідання Клубу голів центральних банків країн Центральної Азії, Чорноморського регіону та Балкан (далі – Клуб) обговорила головні тенденції розвитку світової та регіональної економіки і фінансової системи, структурні зміни у банківському секторі, інфляційну динаміку, шляхи реформування фінансових систем тощо.

Сьогодні, 15 травня 2015 року, під час засідання Клубу відбулося підписання головами центральних банків України та Китайської Народної Республіки, Валерією Гонтаревою та Чжоу Сяочуанем, Двосторонньої угоди про валютний своп для валют китайський юань/гривня  на суму до 54 млрд. гривень та 15 млрд. китайських юанів.

Нова угода строком на три роки набере чинності з 23 червня 2015 року. Водночас втратить чинність угода між Національним банком України та Народним банком Китаю, укладена у 2012 році.

“Ця угода є надзвичайно важливою для наших країн – стратегічних партнерів та сприятиме економічному розвитку обох держав, – зауважила Валерія Гонтарева. – Кошти, отримані за угодою, можуть бути використані на фінансування торгових операцій та прямих інвестицій між двома країнами”. Вона додала, що практичне втілення домовленостей про валютний своп дає змогу зменшити тиск на валютний курс з боку імпортерів та допомагає у стабілізації вітчизняного грошово-кредитного ринку.