Влада та профспілки Херсонщини намагалися порозумітися

Вчора, 08 жовтня, керівництво області зустрілось з керівниками обласних галузевих профспілок аби обговорити й окреслити шляхи подальшої співпраці влади та спілчан.

Керівники обласних профспілок разом з обласною владою обговорили шляхи вирішення спільних проблем

На початку заходу голова Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок Анатолій Добровольський подякував керівництву облдержадміністрації за можливість зустрітися й спільно обговорити шляхи вирішення спільних проблем.

Зокрема, на заході обговорювалися нагальні питання  працівників бюджетної сфери.

Так, голова організації профспілок освіти і науки України Людмила Кучерява звернула увагу на те, що вже третій рік поспіль освітянська профспілка звертається до обласної ради з вимогою відновити роботу КП «Санаторій-профілакторій» Херсонської обласної ради для працівників неперервної освіти. Наразі це питання залишається невирішеним.

За словами директора Департаменту освіти, науки та молоді ОДА Євгена Криницького, питання стосовно повноцінної роботи закладу має бути врегульоване наприкінці поточного року. А вже з січня 2019 року санаторій-профілакторій запрацює в штатному режимі. Євген Криницький звернув увагу на фінансову сторону цього питання. Херсонська обласна рада буде співфінансувати певний відсоток від загальної суми, основне фінансове зобов’язання лягатиме на місцеві ради.

Під час зустрічі голова організації профспілок освіти і науки України Людмила Кучерява зазначила, що неодноразово до розгляду подавалося питання забезпечення безкоштовних медичних оглядів, згідно з Законом України «Про охорону праці», для працівників закладів освіти обласного підпорядкування. Адже наразі вчителі й викладачі Херсонщини проходять медогляди за власний кошт.

Як зазначив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Короленко, працівники сфери охорони здоров’я також, як і педагоги, проходять медичні огляди за власний рахунок.

«Питання повинно розглядатися комплексно, не тільки стосовно працівників освіти, а й усіх інших бюджетних установ», – зауважив Віктор Короленко й звернув увагу, що питання профоглядів буде розглядатися саме сьогодні, 08 жовтня, під час засідання медичної комісії обласної ради.

Також керівники профспілкових організацій Херсонщини обговорили питання низької заробітної плати, зокрема, в системі професійної (професійно-технічної) освіти. Було наголошено, що з 1 січня 2018 року педагогічним працівникам професійно-технічних закладів підвищено заробітну плату на 10%, тоді як оплата праці педпрацівників, які викладають дисципліни циклів професійно-теоретичної підготовки, соціально-економічної підготовки та проводять уроки з практичного та виробничого навчання, залишилається на тому ж рівні. У зв’язку з цим, профспілки звернулися до обласної влади з проханням врегулювати ситуацію, через яку в колективах навчальних закладів зросла соціальна напруга. Питання передано на опрацювання та вивчення фінансової сторони профільному департаменту облдержадміністрації.

Учасники зустрічі торкнулись питань різного характеру та у форматі запитань-відповідей обмінялися пропозиціями й побажаннями стосовно подальшої взаємодії на шляху вирішення актуальних для громадськості області позицій.

Відтак дійшли спільної думки в тому, що лише шляхом діалогу, дискусій та відкритого спілкування можна досягти позитивних результатів.