Влада закликає підприємців до легалізації робочих місць

зарплата в конвертеПроблема легалізації праці і надалі залишається  актуальною. На жаль, ще чимало громадян нашого міста живуть днем нинішнім, віддаючи перевагу тимчасовим благам, отримуючи заробітну плату в “конвертах”.

Тому, з метою сприяння вирішення проблем нелегальної зайнятості та нарахування працівникам заробітної плати у розмірі, меншому ніж законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, в місті Нова Каховка продовжує свою роботу міська робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. За січень – квітень 2016 року членами міської робочої групи проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з 137 роботодавцями та виявлено 79 фактів неофіційних трудових відносин з найманими працівниками, з якими роботодавці у встановлені терміни уклали та зареєстрували трудові договори. Під час проведення заходів звертається увага на додержання роботодавцями мінімальних державних гарантій у сфері оплати праці, використання праці неповнолітніх, та інших вимог трудового законодавства.

Хочемо зазначити, що від неналежного оформлення трудових відносин перш за все, потерпають особи, які погоджується на таку працю. Більшість найманих працівників не розуміють того, що відсутність правового регулювання трудових відносин робить вільного громадянина рабом. Так як, усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, доки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в „конвертах” позбавляє їх соціального захисту.

Управління праці та соціального захисту населення міста Нова Каховка  закликає суб’єктів господарської діяльності з повагою ставитись до своїх працівників, своєчасно укладати трудові договори з найманими працівниками, відповідно до норм чинного трудового законодавства. Саме це дозволить працівникам отримати реальну соціальну підтримку з боку держави