Владі Берислава нічого не відомо про ймовірні терміни реконструкції аварійних очисних споруд

«Хочеться вірити, що все це колись буде зроблене», — стверджує міський голова Берислава Олександр Шаповалов.

16 років тому внаслідок аварії неочищені стічні води районного центру почали скидуватись у Каховське водосховище. З тих часів багато води спливло, чиновниками всіх рангів давалися обіцянки провести реконструкцію очисних, але далі слів нічого не робилося. На сьогодні «очисні споруди Берислава повністю зруйновані, ремонтно-відновлювальні роботи, роботи з реконструкції очисних споруд та каналізаційних мереж не проводяться», — констатується в одному з нещодавніх роз­поряджень голови облдержадімінстрації Андрія Гордєєва.

— Скільки вже змінювалося голів ОДА, а далі розмов справа не рухалася. Водночас навіть мене попрікали, що я начебто не дозволяв освоювати кошти на реконструкцію. Проте жодного проекту відповідних робіт мені ніхто не давав, я його не бачив. А треба ж розуміти, на що витрачаєш кошти, — говорить Олександр Шаповалов.

За його словами, він не знає, чи існує якийсь розроблений проект реконструкції. «Зараз триває узгодження виділення земельної ділянки під ці споруди з екологічною службою. Вони виносяться в західну частину міста, проте поки важко сказати остаточно, як саме це все буде виглядати,  бо вже дві запропоновані ділянки не отримали погодження. Питання складне», — додає міський голова.

Не знає Олександр Шаповалов й скільки мільйонів коштуватиме будів­ництво очисних. «Ясно лише, що наше місто цього просто не потягне, — підсумовує він. — Насправді це біда не тільки одного Берислава, а багатьох населених пунктів. Без підтримки держави вирішити її власноруч ми не зможемо. Тим більше, що тут знадобляться мільйони і мільйони гривень. Навіть у Роздольному (село в Каховському районі, де на будівництво каналізаційних мереж нещодавно витратили близько 4 млн. грн. — Прим. авт.) сума була більш підйомна, ніж у нас».

Новий день