Внесено зміни до порядку та умов надання житлових субсидій

15 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до порядку та умов надання житлових субсидій.

Внесеними змінами надано право на отримання субсидії особам, зокрема, у випадках:

– якщо у власності є мотоцикл (менше 5 років з дати випуску), вартість якого не перевищує чотирьох мінімальних заробітних плат;

– якщо відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);

– у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету; при цьому такі кошти не враховуватимуться до сукупного доходу сім’ї під час обчислення субсидії.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено спадщину, за умови, що таке житло не здається в оренду. До відповідних змін це стосувалося лише другого житла, розташованого в сільській місцевості.

Також змінено загальну суму заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги, за наявності якої житлова субсидія не призначалась. До внесених змін ця сума становила 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.). Відтепер житлова субсидія не призначатиметься у разі наявної простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув, і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн.).

Важливо! Громадяни, яким було відмовлено у призначенні житлової субсидії з вищезазначених причин, мають право повторно звернутись за її отриманням.

У разі виникнення питань щодо призначення житлових субсидій звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення (м.Нова Каховка, вул.Історична, 18, каб.14), тел.: (05549) 5-48-55, 095-674-64-47.

Управління праці та соціального захисту населення