Водії можуть не підкорятися патрульним поліцейським?

dai_shtraf150

9 грудня Президент України Петро Порошенко ветував законопроект №3225 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з ухваленням Закону України Про національну поліцію.

Нагадаємо, що цей документ передбачає зміни до деяких чинних законів України, у яких обумовлюється діяльність нової поліції, у тому числі і у законі Про дорожній рух, пише autocentre.

За великим рахунком здійснюється банальна технічна заміна термінів міліція на поліція, а у дорожньому законі – на новий правоохоронний підрозділ ще й покладається обов’язок із забезпечення безпеки руху (те, чим раніше займалася ДАІ).

У зв’язку із накладенням вета на законопроект №3225 Національна поліція не може повною мірою виконувати свої обов’язки, а у дорожній сфері – забезпечувати безпеку руху, стежити за порядком на дорогах, штрафувати порушників і т. п. тобто, фактично водії де-юре отримали можливість не підкорятися вимогам патрульних поліцейських – так як їхня діяльність не передбачена законом Про дорожній рух, чинна редакція якого обумовлює діяльність колишніх міліції і ДАІ.