Волкер: Кращий захист російськомовних на Донбасі – прибрати звідти війська РФ

Між українцями на Донбасі немає ані етнічного, ані громадянського конфлікту, а найкращим захистом російськомовного населення регіону буде його повернення під контроль України. Про це заявив на брифінгу в Слов’янську 15 травня спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Між українцями на Донбасі немає конфлікту – ані етнічного, ані громадянського. Це конфлікт, створений російською інтервенцією на схід України”, – сказав Волкер.

Він зазначив, що Росія напряму керує військовими силами у цьому регіоні і має вирішальний політичний вплив на керівників окупованих територій.

За словами Волкера, США і Європа доклали величезних зусиль на політичному рівні для подолання конфлікту і досягнення миру на Донбасі.

“Ми хочемо, щоб у цей регіон повернулося мирне життя. Це трагедія, що конфлікт досі триває. Росія каже, що захищає російськомовне населення. Але найкращий захист для російськомовного населення – прибрати звідси російські війська і дати Україні відновити контроль над цими територіями”, – підкреслив спецпредставник США.