Волкер розповів, як просуватиметься питання Криму на міжнародній арені

На міжнародному рівні, в тому числі й в ЄС, зроблені певні зусилля для підтримки міжнародного формату обговорення ситуації в Криму.

Про це сказав спеціальний представник США по Україні Курт Волкер в інтерв’ю власному кореспонденту Укрінформу, коментуючи українську ініціативу започаткування міжнародного формату з деоокупації півострова.

“Я вважаю, що дуже важливо не забувати про це. І ми постійно публічно порушуємо цю важливу проблему. Так, вже були зроблені певні зусилля, включаючи деякі ініціативи з боку членів ЄС згуртувати країни задля обговорення ситуації у Криму. Я, до речі, цього тижня також брав участь у подібній зустрічі. Упевнений, що цей процес буде продовжуватися. Це є важливе, принципове питання, яке пов’язане з безпекою кожної європейської країни – адже треба бути упевненим у безпеці власних кордонів”, – сказав Волкер.

Він висловив впевненість, що “це питання буде просуватися”. Також, на його думку, слід забезпечити ефективну імплементацію міжнародних санкцій щодо Криму.

“Наприклад, якщо російська компанія веде бізнес у Криму, як слід діяти відносно неї, якщо вона також спробує просувати свою діяльність на решті території Європи? Санкції повинні бути застосовані відносно компанії, яка так поводиться”, – зазначив Волкер.