Володимир Гройсман ініціював перевірки легальності працевлаштування будівельників

На засіданні уряду, яке відбулося 26 вересня, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв жорсткі перевірки будівельних організацій. Зокрема він сказав:

«По усій Україні будують житло, але податки за це будівництво забувають сплачувати. Українці платять ринкові ціни за квадратний метр, а до бюджетів – місцевих, державного – не потрапляють кошти. Вигадали якісь безприбуткові організації і перетворили нормальний процес будівництва на схеми ухилення від сплати податків, – сказав Володимир Гройсман. – Доручаю ДФС, Держпраці перевірити усіх будівельників на предмет сплати податків і легальної зайнятості. Люди працюють на будівництві – їх не оформлюють на роботу. Це має бути неприпустима історія. Усі служби будуть об’єднані, щоб навести лад у цій сфері».

Разом з тим, як наголосив Глава Уряду, тиску на чесних забудовників, які працюють прозоро і конкурентно, не буде.

«Тиск буде тільки для тих, хто буде поводити себе поза межами закону. Будувати усі мають якісно, зручно для людей і сплачувати за це податки», – сказав Глава Уряду.

Джерело: Урядовий портал

Наша довідка: За підсумками першого півріччя будівельні організації Нової Каховки виконали монтажно-будівельних робіт приблизно на 100 млн. грн. При цьому до бюджету Пенсійного фонду надходили кошти від будівельних організацій лише десь за 200 працюючих. Якщо вірити цим цифрам, то кожен працюючий (з директорами, бухгалтерами і прибиральницями) “набудував” десь на півмільйона гривень робіт на будівництві. Тобто, у будівельників майже на 90% нелегальне працевлаштування. Та і середня зарплата у 4 тисячі гривень на будівництві, яку декларують будівельні фірми, викликає  саркастичні посмішки тих, хто там хоч раз працював. 

Шановні панове будівельники! А може вже годі смішити людей! А чи не час вам виходити з тіні і сплачувати справжні зарплати та податки? Так, прибутки у вас будуть менші, але перед людьми не буде соромно. І не чекайте, поки до вас прийдуть контролери після вказівки прем’єра. А те, що вони прийдуть – то це вже точно! А люди мовчати вже не будуть!