Володимир Коваленко: Люди у світі діляться на тих, хто будує храми, і на тих, хто їх руйнує

Наприкінці роботи 53 сесії Новокаховської міської ради, в різному, секретар міської ради Олександр Лук’яненко звернувся до депутатів від «опозиції»  Іллі Ісакова, Діани Іваннікової та Валентини Дунди.

Він запитав, чому вони завжди голосують проти всіх проектів рішень, що стосуються будівництва в місті Центру олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка»? Що ще не так в цьому питанні робить міська влада, щоб в подальшому усунути ці недоліки? Чи може причиною такого голосування є те, що ініціатором цього проекту є саме міський голова, а він, секретар ради, відповідальний за просування цього проекту? Чи причиною протестного голосування депутатів є те, що проекти рішень не оприлюднюються на офіційному сайті міста за 20 робочих днів до проведення сесії? Але міський голова пояснив всім депутатам необхідність прийняття швидких рішень по цьому проекту.

Олександр Лук’яненко навів декілька цифр: на проектування цього центру у поточному році вже залучені і використані кошти, в яких доля міської громади складає всього 16%. 84% – це кошти інвесторів, які влада залучила в місто. Друга позиція – це витрати на наступний рік. Так ось і тут, кошти громади міста на завершення проектування і будівництво будуть складати лише 22% від загальної вартості будівництва. 78% – це також кошти інвесторів, які залучаються в місто.

Депутат Діана Іваннікова (партія «Совість України») у своїй відповіді підкреслила, що це вже четверта спроба побудувати басейн в нашому місті. Депутати, що голосують проти, сподіваються, що ця спроба буде вдалою. Але їм не зрозуміло, чого це укладання договорів по Центру з керівника комунальної установи, перекладається на депутатів. Вони вбачають в цьому спробу влади розмити відповідальність на всіх, знявши її з конкретних керівників.

Депутат Валентина Дунда (партія УКРОП) прямо заявила, що вона не вірить в те, що владі вдасться побудувати цей об’єкт. І ще вона не знає, хто в нього буде ходити, бо, якщо подивитися на міське кладовище, народ в місті мре, за словами викладача коледжу, «тіки так».

Депутат Ілля Ісаков (партія «Совість України») від відповіді утримався.

Секретар міської ради Олександр Лук’яненко акцентував увагу на тому, що влада саме в інтересах прозорості всіх процесів навкруги цього будівництва, пішла на максимальну відкритість прийняття рішень через міську раду. Але і це для декого стало причиною «сумніватися» в чомусь.

Підводячи підсумок цій дискусії між депутатами, міський голова Володимир Коваленко сказав, що всі люди у світі розподілені на тих, хто будує храми, і на тих, хто їх руйнує. Кожен сам обирає, на якому йому бути боці. З тим і живе.

На тому цю теоретично-філософську частину сесії міськради і завершили…