Володимир Коваленко: «Сьогодні люди чекають від влади дієвих рішень!»

vhoda

Під головуванням першого заступника голови Херсонської облдержадміністрації Валентини Січової сьогодні відбулося засідання робочої групи з питання вирішення проблеми  фінансування Державної установи «Відділкова лікарня станції Херсон ДП   «Одеська залізниця», окреме відділення якої розташоване також в м. Таврійськ. В роботі засідання взяли участь представники міської влади Херсона, профспілок лікарні і галузевої територіальної профспілки залізничників та транспортних будівельників України, а також міські голови Нової Каховки і Таврійська Володимир Коваленко та Микола Різак, начальник фінуправління Новокаховської міськради Ірина Фурсєєва.

Про це повідомляє офіційний сайт Херсонської ОДА.

Проблема для представників влади Нової Каховки та Таврійська не нова. Про це ми повідомляли своїх читачів у матеріалі «Одеська залізниця» кинула напризволяще поліклінічне відділення у Таврійську» .

Наразі головна проблема у тому, що міська влада Херсона відмовляється включити лікарню залізничників у мережу системи охорони здоров’я Херсона. Формальним приводом для цього стало те, що лікарня залізничників має в своєму складі структурні підрозділи (які не є окремими юридичними особами),  розташовані на інших територіях, зокрема,  у місті Таврійськ. Через таку позицію  міської влади обласного центру, питання виплати заборгованої заробітної плати працівникам цього медзакладу на даний час залишається невирішеним.

«Люди не можуть чекати до того часу, поки ми будемо вирішувати питання передачі цілісного майнового комплексу», – відзначила Валентина Січова. «Головне – виплачувати працівникам медзакладу заборговану заробітну плату та зберегти колектив і базу лікарні, поки вирішуватиметься подальша доля лікарні. Обласний центр має профінансувати заробітну платню. Обласній державній адміністрації не залишається нічого іншого, як  звернутися за допомогою до прокуратури – нехай вона розбереться, чи правомірною є відмова міської влади Херсона», – підсумувала Валентина Січова.

В ексклюзивному інтерв’ю нашому виданню міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко розповів про своє бачення розв’язання цієї проблеми: «Безумовно, в часи реформування окремих галузей економіки та й держави у цілому, такі прикрощі ще не раз будуть мати місце. Ще до 1-го січня медичний заклад фінансувався за кошти «Укрзалізниці». Звідки ж ми знали, приймаючи міський бюджет на 2015 рік, що фактично галузевий підрозділ медицини буде кинуто напризволяще. Але чому від цього мають страждати пересічні громадяни: і ті, що лікуються, і ті, що лікують. Ми не повинні стояти осторонь цих проблем! Це ж мешканці нашої з вами громади. Тому на найближчій сесії міської ради звернусь до депутатів і запропоную їм прийняти програму, яка передбачатиме тимчасове, на 2-3 місяці, фінансування заробітної плати медичних працівників Таврійської лікарні, допоки це питання не буде розв’язане  на державному рівні. Ціна питання десь близько 300 тис. грн., та маю надію на підтримку з боку депутатського корпусу. Це й буде дієвим рішенням місцевої влади».