Володимир Коваленко підтримав кроки АМУ щодо вирішення проблем підприємств теплопостачання

9 лютого 2021 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України.

Міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, як член правління Асоціації міст України, взяв безпосередню участь у підготовці цього Меморандуму, представляючи інтереси всієї Херсонщини.

Напередодні підписання цього важливого документу він взяв участь в онлайн засіданні правління Асоціації міст України, на якому детально обговорювались усі положення Меморандуму. Після цього члени правління делегували своїм колегам – міським головам Києва, Одеси, Львова, Житомира, Дніпра, Бучі та Маріуполя – підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України.

Меморандум був підписаний у присутності прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка, виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана.

Сторони домовилися, що тариф на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатиме, а підприємства комунальної теплоенергетики отримають природний газ в обсягах, що забезпечить стале проходження опалювального сезону.

Уряд погодився, що збитки комунальних підприємств, отримані від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, будуть компенсовані до 1 жовтня 2021 року. Мінрегіон, Міненерго, НАК, АМУ спільно визначать фінансові джерела для цієї компенсації і розроблять відповідні законодавчі інструменти.

Завдяки наполегливим діям АМУ Уряд визнав, що проблеми підприємств теплопостачання, які накопичувалися роками в результаті державного регулювання, потребують вирішення на центральному рівні. Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.

Володимир Коваленко зазначає: «Як член правління Асоціації міст України, я активно підтримав кроки Асоціації щодо вирішення проблем підприємств теплопостачання».

Він також зазначив, що у Новій Каховці про вирішення цього питання подбали заздалегідь. Місто одним з перших в Україні відмовилось від централізованого теплопостачання і дозволило мешканцям перехід на індивідуальне опалення.