Володимир Коваленко: створюймо світ, який хочемо бачити навколо себе

Минулого тижня відбулася розмова з міським головою, під час якої Володимир Коваленко відповідав на запитання, що містяни задавали на його звітних зустрічах (114), а також на ті, що надійшли до редакції «НК». Всі вони зафіксовані і передані керівникам відповідних відділів виконкому, комунальних підприємств, управлінь. Серед них є такі, що потребують негайного вирішення, та більша частина вимагає закладання коштів на наступний рік. І бюджетне формування вже триває.

Наша бесіда з Володимиром Коваленком, який повернувся з дводенної поїздки, тривала біля двох годин. Говорили про якість освіти, педагогічні кадри, благоустрій, життя ОСББ, дорогі тарифи, організацію перевезення пасажирів, розвиток єдиної громади – Новокаховської ОТГ, яка тепер налічує до 72,5 тис. мешканців. Враховуючи нові зміни в житті новокаховської громади, на перший план виходить одне з найактуальніших питань сьогодення – власної відповідальності. І з цього приводу Володимир Коваленко відверто сказав:

– Скільки брехні було випущено в ЗМІ! І вона не підтвердилася… Хоча б хтось за це вибачився… Я довго думав: звідки розмови про іспанський будинок, якого немає? Не можу зрозуміти, при чому тут Іспанія? Звідки це? Я взагалі не люблю Іспанію. Жодного разу не відпочивав за кордоном. І не хочу. Я люблю рідну Черкащину і Херсонщину. Цими днями, якраз напередодні Покрови, заїхав до Мгарського монастиря, що під Лубнами. Купив свічки, поставив за громаду, за спокій, за здоровий глузд, за те, щоб у всіх були статки і не було відчаю. Я стояв не десять хвилин у цьому монастирі… Коли знаходишся у такому місці, розумієш, що суть життя в іншому. Коли приступаєш до справ після такої поїздки, здається, що повернувся з іншої планети. Дивишся на ці всі чвари, протистояння, і розумієш одну просту річ: якщо хочеш отримати добро, то сам його і народжуй.

Говорячи про відповідальність, неможливо уникнути розмови про молодь. Днями зовсім юні хлопці і дівчата зламали пам’ятник Голодомору. Поліцейські займаються цим питанням, але ж…

Розповсюдження в місті наркотиків – найгостріше питання у розмові про молодь і про це запитували міського голову на одній із зустрічей, пропонуючи обговорити проблему з поліцейськими, муніципальною охороною, педагогами профтехучилищ, технікумів. Відповідь мера: «Вже домовилися про таку розмову. Карантинні заходи трохи завадили зустрічі, але вона обов’язково відбудеться, і не одна».

– У місті немає дискотеки. Чи можливо її організувати?

– В колишньому варіанті вона не може існувати. Та й смаки молодих людей давно вже змінилися. Ті, хто хоче танцювати, відвідують відповідні колективи. Дехто любить співати в караоке. Якщо дискотека не існує в комунальному варіанті, то чомусь думають, що чогось подібного немає в місті…

– Чи можливе прийняття Кабінетом Міністрів закону про профілактику туберкульозу в Україні?

– Від правління Асоціації міст України надійшла така пропозиція до Міністерства охорони здоров’я. Поки що реакція нам невідома. Хочу додати до вашого запитання, що реформування дитячих туберкульозних санаторіїв (а в нашому місті ще й кардіосанаторію) – це неправильний елемент реформи медицини. Нам кажуть, що їх немає за що утримувати. Прикро. В таких закладах я бачив дітей, які вперше відчули, що таке любов, повага і неголодне життя. За логікою життя так не повинно бути. Чистий розрахунок в цьому питанні – це спосіб життя не для нашого суспільства.

– За адресою пр.Перемоги,1 тріщина в квартирі на 9 поверсі. Мешканці клопочуться, щоб на наступний рік висотні роботи, що пов’язані з ремонтом, внесли в міський бюджет.

– Так, з мешканцями і головою ОСББ цього будинку працюємо давно. Вони звертались до начальника відділу капітального будівництва, проектні роботи виконано, і в планах на наступний рік є пропозиція Світлани Семенівни щодо ремонту.

– Батьки учнів просять продовжити навчання їхніх дітей в 10 класі у 2-й школі в 2021році.

– З батьками я зустрічався ще 26 червня. Справа в тому, що юридично статус школи змінено. Тепер це гімназія, у якій навчання у 10 класі не передбачене. Батькам я пояснив з приводу 10-х класів в інших школах. Я дав слово директорам: 10-ті класи зберігаються при умові повноцінного набору (25 і більше учнів). Запевняю, міська влада нічого не робила для того, щоб цей клас зник з 2-ї школи. Юридично статус цієї школи змінено. Щоб відмінити це рішення, яке приймалося на сесії, потрібні обґрунтовані підстави. Хоча немає нічого неможливого, думаю, ми повернемося до цього питання. Скажу більше, через три роки, якщо законодавство не зміниться, старшокласники всіх шкіл перейдуть до профільного ліцею. Так вимагає закон про освіту. Зараз щодо організації профільного ліцею ми знаходимося на стадії перехідного періоду і не знаємо, коли він завершиться. Хвилює те, що дітей народжується все менше. Оце біда. Якщо народжуваність буде низькою по країні, то нічим хорошим це не завершиться. У нас вже зараз школи не заповнені.

– Чи впорядкують стихійне звалище у Веселому, де безхатченки сортують сміття?

– Дійсно, багато хто з мешканців вивозять в це місце весь непотріб. Для його впорядкування ми додали дві штатні одиниці веселівському комунальному підприємству, а також два трактори. Сьогодні у Веселому ведеться робота з населенням про укладення угод на вивезення сміття. Правда, бувають і кумедні ситуації, коли сусіди несуть своє сміття до двору того, хто вже заключив таку угоду. Взагалі-то проблема сміття існує. По-перше, в Україні немає сміттєпереробних заводів. По-друге, рік тому ми запровадили збір пластику, а тепер його нема куди везти. Харківський завод, на який ми його вивозили, не працює. Що робити? Сьогодні наше комунальне підприємство затарює свій склад пластиком… Щоб вирішити проблему, потрібна відповідна система переробки і відповідний закон. А по Веселому ми домовилися провести інвентаризацію всіх сміттєзвалищ і посилити заходи з приводу припинення викидання його в посадки.

– Чи з’явиться ближчим часом аптека у Корсунці?

– На даний час поставлене завдання вивчити це питання. Звертався з цього приводу і дніпрянський староста, але якщо відкрити її зараз, то вона буде збитковою. Ми шукаємо вихід.

– А де японський апарат, який за умовами тендеру повинен працювати у міській лікарні?

– Він там і працює. На першому поверсі. Це апарат ультразвукової діагностики, на якому працюють три спеціалісти – хірург, гінеколог і спеціаліст-діагност. Вони ведуть огляд пацієнтів згідно попереднього запису.

– Часто підприємці, беручі земельні ділянки для ведення підприємницької діяльності, змінюють їхнє цільове призначення. Це призводить до конфліктних ситуацій. Як відбувається ця зміна, хто її погоджує?

– Цільове призначення змінюється (узгоджується) на засіданні виконавчого комітету згідно заяв. Перед цим працює відповідна комісія. Окрім цього, підприємець повинен надати документ про згоду мешканців за підписом голови ОСББ. І хоча він не має законної сили, але таким чином ми намагаємося змусити людей дотримуватися правил добросусідства. Ми звертаємо на це увагу, бо зараз між сусідами загострене відчуття справедливості, та це й зрозуміло. Кому хочеться, щоб під вікнами працював якийсь бар чи хтось співав пісні до ранку? Зверну увагу на це питання виконавчого комітету. Хоча ми намагаємося вивчати ситуацію заздалегідь, в тому числі просимо депутатів займатися цим.

На жаль, газетна шпальта не дає можливості висвітлити всі відповіді на запитання, які надійшли для міського голови. А розказав він багато чого цікавого. По-перше, на майбутню весну заплановано багато робіт з благоустрою міських вулиць. Біля міської лікарні на «Соколі» може з’явитися невеличкий сквер. Вздовж доріжки від лікарні до магазинів «Властелін» і «Маяк» насадять нові дерева і кущі. На прохання мешканців біля шлюзу на вимогу пасажирів почнуть зупинятись автобуси. Наразі це питання вивчається. Перестануть нервувати і дніпрянці, які не могли вчасно доїхати зранку на роботу до Нової Каховки. Зараз директор комунального підприємства-перевізника «Автоцентр» Євген Позняк займається вирішенням цієї проблеми. З часом студенти «приборки» отримають капітальну площадку для занять спортом (всередині двору на Свєтлова, 2) – вже є відповідний проект і плани. А спортивний майданчик (зі штучним покриттям), що біля школи мистецтв, теж впорядкують і оновлять. Більше того, у грудні в мкр-ні «Сокіл» може з’явитися новорічна красуня-ялинка. Місце для неї вже обране, залишилося дочекатися тільки приходу новорічних свят. І це тільки частина з того, що заплановано на 2021 рік.