Вона не пряник, а дітей до себе вабить…

Звичайно, кожна доросла людина знає що таке книжка. Та й звісно діти, особливо школярі щодня бачать книги, найчастіше – підручники. А от про те, що саме книга може бути не тільки джерелом знань, а й справжнім другом другокласникам Новокаховської  ЗОШ №10 розповідали бібліотекарі школи Надія Ольхова і Катерина Вельямінова.

7 грудня у 2-Б (класний керівник Лариса Циганкова) відбулося справжнє свято книги. І в розповіді про неї брали участь діти:  доповнювали прислів’я про книжку, відповідали на запитання до текстів казок, складали з «розгублених» слів відомі фрази. Мало хто замислювався над тим, що казкові герої, як і люди, мають засоби пересування, а другокласники за іменем казкового героя називали його транспорт: килим для старого Хотабича, карета для Попелюшки, піч для Ємелі, мітла для Баби Яги тощо. Навіть присутні мами брали участь у конкурсах. І не тільки відгадували казкових персонажів, а й згадували казки  зі щасливим хепі-ендом – одруженням героїв.   

Під час свята другокласники розіграли невеличку виставу про хвору книжку, яку облив борщем і повидирав сторінки хлопчисько-поганисько. Звісно, що нещасну вилікував лісовий лікар. А  бібліотекарі в свою чергу нагадали дітям правила поводження з книгою і, звернувшись до батьків, розповіли їм про сімейне читання.

У шкільній бібліотеці можуть брати літератури не тільки школярі, а й їхні батьки. Також дітям продемонстрували стенд, на якому розмістилися книжки-саморобки. Їх, готуючись до свята, виготовили другокласники разом з батьками. Окрім цього, школярам показали що буває з книжками, яких не поважають. Дітлахи пообіцяли не ображати паперових друзів. Тож товаришуйте з книгами – такими були фінальні слова свята.  А завершилося воно чаюванням ізі смачним тортом і різними самоколиками.