Вона – вчитель для всіх вчителів Нової Каховки

26 березня свій ювілей відсвяткувала непересічна особистість – мудра, розумна жінка,  гідна найкращих, найвеличніших слів, тому що  свої  роки прожила гідно, з відкритою душею і чуйним учительським серцем – Валентина Олександрівна Клєц. 

Валентина Олександрівна Клєц – справжня легенда освіти Нової Каховки, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, «Отличник просвещения СССР» (двічі), Відмінник народної освіти УРСР, медаль за «За доблестный труд», Почесна грамота Президії Верховної Ради української РСР. Нагороджена відзнакою Новокаховської міської ради «За заслуги перед містом». Стаж педагогічної роботи – 50 років. З них 47 віддано ЗОШ№1, яка стала рідною. Це людина, яка багато знає, а  головне –  вміє передавати свої знання, життєвий і професійний досвід не лише учням, а й дорослим, хто присвятив себе дітям.

«Коли згадуєш минуле, розумієш: мав щастя працювати поряд з нею, вчитися у неї, відчути велику енергію душі, яку надав їй Господь для служіння людям», – з таким теплом говорять усі колеги Валентини Олександрівни.

Де б і ким би не працювала,  вона завжди перша,  колектив, який очолювала – кращий. Яку б посаду не обіймала, завжди була і залишалася Вчителем. Не одне покоління талановитих учнів завдячують їй сьогодні, бо не можливо забути людину, яка навчила не тільки розуміти математику, любити її, а й допомогла знайти життєву дорогу, стати добрими і порядними людьми. Велика кількість вчителів, кому довелося співпрацювати з Валентиною Олександрівною, постійно згадують її сумлінну вчительську працю, відповідальне ставлення до своїх обов’язків. Такі якості як професіоналізм, широка ерудиція, творче неспокійне ставлення до всього нового викристалізувалися у цього талановитого педагога ні чим інакшим, як щоденною, копіткою, творчою  працею.

Звичайно, що ювілей такої непересічної особистості не міг пройти непомітно.  Тож  винуватицю свята вирішили привітати у залі засідань міськвиконкому, де зібрались представники місцевої влади, колеги і добрі друзі.

«Ви, Валентино Олександрівно, певно думали відсвяткувати тихо, щоб ніхто й не знав. А так не вийде. Враховуючи ваш авторитет і повагу земляків, величезний внесок у розвиток освіти нашого міста, просто не могли дозволити цього вам», – саме так розпочав вітання секретар міськради Олександр Лук’яненко.

Він побажав іменинниці довгих років життя, невичерпного натхнення, енергії, аби подібні радісні і теплі зустрічі були якомога частішими.

Не міг  не привітати Валентину Олександрівну і міський голова, який, на жаль, був у відрядженні. Але ж мобільний зв’язок у наш час в таких випадках – надійний помічник. Мер висловив теплі привітання і безмежну вдячність за працю Валентини Олександрівні, її чуйність, людяність і добре серце, за активну і стійку життєву позицію, принциповість поглядів.

Важко передати на словах ту атмосферу, що панувала у залі. Черга вітань була неймовірною, адже кожному з присутніх було що сказати і що загадати.

Безмежного щастя та міцного здоров’я Валентині Клєц бажали начальник відділу освіти Оксана Якубова, директор школи №1 Олена Зуйко і делегація цього закладу, радник міського голови Юрій Кобцов, представник БФ Ігоря Колихаєва Наталія Лях, директор НВПУ Микола Зальвовський, голова клубу «Берегиня» Лариса Житченко та інші.

Звичайно, було багато подарунків, квітів, сюрпризів, зокрема й творчих. А ще – неймовірно велика кількість слів вдячності. Неодноразово  пролунала під час заходу фраза: «Валентина Олександрівна – вчитель для всіх вчителів Нової Каховки».

Сама ж ювілярка була вражена такою увагою, зізнавшись: знала, що будуть вітати, але нічого подібного не очікувала. Вона подякувала кожному присутньому, сказавши по кілька щирих і теплих слів про абсолютно всіх. А ще – поділилась однією з головних життєвих істин, якій завжди слідувала: «Найголовніший талант, яким може володіти людина, – це любов до людей. Кожен з нас – унікальний, кожен має здібності, навички. Ніхто не кращий і не гірший за іншого. Він просто інший. На цьому  принципі й має будуватися життя. Абсолютно кожен має різноманітні таланти, треба лише їх помітити і допомогти розкрити. Як зараз згадую, сварю учня, оскільки так треба, а все рівно його люблю. І діти це завжди відчувають».

Вона випередила час: маючи риси лідера, спонукала людей до змін, оновлення, вдосконалення.  Гаслом її життя є й такі слова: «Дорогу здолає той, хто йде  вперед».

Тож  успішних, сонячних доріг Вам,  Валентино Олександрівно, тепла, гармонії, світла та миру в душі!