Вони пройшли Афганістан…

Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає.

А біль Афгану – навіки,

В душі чомусь не замовкає…

13 лютого в бібліотеці СЗОШ №8 (директор О.  Олійник) відбулась зустріч воїнів-афганців з учнями 10-11 класів «Слід Афганської війни». Цей захід – данина пам’яті всім, хто був причетний до героїчної і трагічної афганської війни. За кожним воїном – афганцем – доля, життєвий подвиг, крок у безсмертя.

Бібліотекарі школи Олена Гордецька та Юлія Хлань привели факти жахливої статистики війни, що тривала в два рази довше, ніж Друга Світова, зробили короткий екскурс у історію, щоб нагадати присутнім про причини війни в Афганістані.

Своїми гіркими та сумними спогадами про роки військової служби в Афганістані поділилися наші земляки, воїни-афганці: Сєдін Володимир Миколайович та Грищенко Юрій Дмитрович.Прослухавши зворушливі та захоплюючі розповіді гостей, учні ставили питання та отримали змістовні відповіді.

Поетичні рядки, що прозвучали на зустрічі в виконанні учениці 8-А класу Софії Калан не залишили байдужим жодного присутнього.

Читачам бібліотеки була презентована книжкова виставка-пам’ять «Піски Афгану життя їм обпалили…».

У ході заходу школярі запалили поминальну свічку у пам’ять про тих, хто віддав своє життя, виконуючи інтернаціональний обов’язок, і схилили голови у хвилині мовчання перед світлою пам’яттю загиблих на афганській землі.

Учні подякували воїнам за цікаву розмову,побажали їм здоров’я, щастя, миру, злагоди та добробуту у великому домі, який зветься – Україна,в знак поваги вручили квіти. Завершилася зустріч фотографією на пам`ять.

Такі зустрічі назавжди залишаться в пам’яті учнів та стануть справжніми уроками життя.

 

Бібліотекарі школи