Вони знаються на шашках краще за інших

2

31 травня в шахово-шашковому клубі Нової Каховки, що по вул. Піонерська, 24, відбувся відкритий чемпіонат з шашок, присвячений Дню захисту дітей. Змагання проходили серед юнаків та дівчат міста за коловою системою.

Про це повідомив керівник шахово-шашкового клубу О.М. Борисенко.

Той, хто знає про шашки з чуток, напевно переконаний в тому, що в шашки може грати будь-хто. Дійсно, їх правила прості і, напевно, не існує іншої логічної гри, поверхневе знайомство з якою давалося б легше. Але всі питання в тому – як грати? Спробуйте зустрітися за дошкою з сильним гравцем. Спочатку боротьба піде наче на рівних, але… раптом суперник почне піддавати шашки – одну, другу, третю… Ваше здивування зростає, але тільки до тих пір, поки серія жертв не закінчиться проходом в дамки та зняттям з дошки неабиякої кількості  шашок. Ілюзії розвіюються, і ви здаєтеся. Плачевний результат партії – наслідок комбінації, яку ви “прогавили”. Виявляється, в цій грі не все так просто, як здається на перший погляд, і перша трудність, яку ви не здолали, полягає в умінні бачити і передбачити комбінацію.

Підготовка дітей до гри в шашки починається з раннього віку, коли вони розуміють логіку гри. З початку – це гра, а потім – спорт… Цьому велику увагу приділяє начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Наталія Миколаївна Таран, за ініціативою якої проходили змагання, та народний депутат Іван Вінник, який придбав 30 комплектів шашок  для клубу.

Діти із задоволенням прийняли участь у змаганнях, переможцями стали найсильніші. Серед дівчат 1 місце зайняла  – Лищенко Поліна, 2 місце – Яришкіна Ірина, 3 місце – Оленіна Маргарита. Серед юнаків 1 місце зайняв  – Жижин Ілля, 2 місце – Кобресев Матвій, 3 місце – Шевченко Нікіта. Можливо це наші майбутні зірки!

1