Воїни світла і добра

nebesna_sotnya

Вчора, 18 лютого, у Державному навчальному закладі «Професійно-технічне училище №14 м. Нова Каховка» відбувся Урок Мужності, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, який, за Указом Президента України №69/2015, буде щорічно відзначатися 20 лютого.

Про це повідомляє заступник директора з навчально-виховної роботи Т.М. Пєтухова.

Відкрив захід директор училища Дацко Сергій Володимирович, який запевнив учнів, що Революція гідності була недаремна, адже вона показала прагнення людей жити в демократичному суспільстві, відстоювати права і свободи людини, боротися з корупцією і крокувати до європейського майбутнього.

З великою зацікавленістю слухали учні і педагоги виступи гостей. Так, учасник подій на Майдані Валерій Анатолійович Вахненко розповів, як бійці 17 сотні, де він служив, стали жертвами бійні у Маріїнському парку: їх травили газами, беркутівці били дерев’яними палицями і стріляли в беззахисних людей. Згадав, як свій день народження , 20 лютого, святкував там, разом  зі своїми побратимами, що відстоювали гідність і право на достойне життя.

На підтвердження його слів було продемонстровано відеокліп «Воїни світла і добра»,  учні побачили хід подій та фотографії Героїв Небесної Сотні.

Командир розвідувальної роти  Темянінець Петро Іванович, який уже 5 місяців воює на Сході,( зараз перебуває у відпустці і незабаром повертається до зони АТО) розповів цікавий епізод про те, як його бійці захопили в полон ворожий БТР, застосувавши  кмітливість, вигадку і спритність. «А загалом, – сказав він, – війна – це безжалісне явище, яке нищить на своєму шляху все живе. А ми робимо неможливе, щоб зупинити кровопролиття і наблизити мир».

nebesna_sotnya1

Організатор волонтерської діяльності в місті Олександр Іванович Пилипенко прийшов не з порожніми руками. Він показав  присутнім бронежилет, залишки від снарядів, розповів про ту небезпеку, в яку потрапляють волонтери, які їдуть в саме пекло, доставляючи туди харчі, теплі речі. Олександр Іванович закликав учнів і педагогів бути небайдужими і допомагати хто чим зможе.

Відповіддю на ці слова був виступ президента учнівського самоврядування Харченка Івана, який розповів, що в училищі активно ведеться робота в цьому напрямку: це і фотовиставка «Герої АТО – наші земляки», і проведення благодійної акції «Допомога АТО», і збір коштів, теплих речей, продуктів, формування новорічних пакетів-подарунків із солодощами для бійців АТО, і виготовлення малюнківта поробок .

Він запевнив, що молодь училища збереже в серці повагу і гордість за героїв Небесної Сотні і  бійців АТО. На завершення Іван емоційно прочитав вірш «Вітчизна».

Бібліотекар Філіпенко О.С. презентувала в залі фотовиставку «Герої Небесної Сотні», запросила учнів до бібліотеки поповнити свої знання з цієї теми та прочитала хвилюючі рядки вірша про матір, яка не дочекалась свого сина з Майдану. Пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні, бійців АТО присутні вшанували хвилиною мовчання.

На завершення учні подарували гостям квіти. Як символ оптимізму, віри та надії в ідеали демократії, свободи та європейського майбутнього прозвучала життєстверджуюча пісня «Назустріч долі», яку виконала учениця з професії «Нянька. Гувернер» Мельник Ірина. Цього ж дня представники учнівського самоврядування передали Олександру Пилипенку зібрані кошти для придбання тепловізорів.