Вперше у картинній галереї Нової Каховки: дефіле вишиванок

Все більшої популярності набуває  український національний одяг – вишиванки.  Нині  це не лише святкове вбрання, а  просто незамінна річ гардеробу, яку можна одягнути будь-коли. В цьому запевнили містян і учасники  організованого картинною галерею ім. А. Гавдзинського дефіле вишиванок. Приурочили  захід до свята – Дня вишиванки, але, як запевнила директор «картинки» Олена Михайленко – це тільки початок.Цікаве дефіле зібрало чимало глядачів. Усе – просто і невимушено. Моделей на удаваному подіумі зустрічали оплесками та українськими  піснями. Приємно було бачити виступи маленьких панянок, від вбрання яких просто важко було відвести погляд. Наймолодші учасниці за старання і сміливість отримали заохочувальні призи.

«В ході показу  були продемонстровані вишиванки як старовинні, так і осучаснені. Багато з них прикрашені  візерунками, елементами традиційних, – розповіла «НК online» Олена Михайленко. –  Вишиті сорочки продемонстрували гості галереї – дівчина з Білорусі разом з чоловіком-українцем. За трохи більше, ніж два роки,  молода майстриня вишила понад десять вишиванок для всієї родини. Особливий поштовх і натхнення дали дівчині події 2013-2014 років в Україні. Найбільше вишиванок – п’ять, представила Людмила Іларіонова. Деякі вишивала власноруч, а також  демонструвала сорочки, майстерно вишиті донькою Даніелою Іванюш.
Були серед моделей і чоловіки. Словом – ідея припала до душі багатьом. Тож маю надію, що наступного року бажаючих  взяти участь у показі, а до того ж розповісти про техніку виконання вишивки, її історію, стане ще більше.

Також Олена Дмитрівна також має ідею організувати у галереї майстер-клас з вишивання, запросивши майстринь.  Це допоможе не лише милуватися вишитими сорочками, й створити таке рукотворне диво для себе самостійно. Тож зичимо, аби задум увінчався успіхом, а до вашої уваги, шановні читачі, наш фоторепортаж з унікальної події.