Враження від новорічних подарунків

Передноворічна метушня, піднесений настрій під час придбання подарунків після свят іноді обертаються неприємносями. А вирішувати питання доводиться вже з зовсім іншим  настроєм. І це не завжди наша неуважність, в більшості випадків – неналежна якість товару, тобто вина виробника.

2017 рік інспекція у справах  захисту прав споживачів    розпочала з наступних звернень:  

– 31.12.2016 придбали в магазині іграшок 2 дорогих конструктори для дитини. Один з них прийнято в подарунок з радістю, інший не зацікавив малюка зовсім, Не відкриваючи коробку 03.01.2017, намагались повернути товар, але магазин відмовив, посилаючись на те, що  упаковка пошкоджена – переклеювався скотч. Хоча він і був такий під час продажу, наші дії?

– Звісно, у Вас є право на повернення товару протягом 14 днів, який не використовувався за призначенням, але слід довести, що Ви його дійсно не відкривали. Під час покупки слід уважно оглядати упаковку і якщо подібне виявляється, а в продажу вже немає цієї речі, продавець повинен зафіксувати пошкодження упаковки в чеку чи в іншому документі. І ще одна порада, уважно огляньте товар, що зараз є на вітрині магазину, може виявиться подібне порушення упаковки в іншому виробі, а це може бути доказом недбалості продавця і дасть Вам можливість відстояти свої права за Законом.

– Замовили по каталогу м’які меблі, під новий рік отримали бажане, але радість була тимчасовою. В дивані виявлено безліч дефектів та недоробок виробника: між подушками спинки чи малі зазори, подушки сидіння просіли, каркас з необробленими краями, оббивка з чисельними затяжками, диван скрипить як старий та таке інше. Продавець, посміхаючись, пропонує лише ремонт. Наші дії?

– З письмовою вимогою слід звернутись до продавця та вимагати провести незалежну експертизу щодо якості меблів та наполягати на заміні товару або поверненню коштів. Така річ довго не прослужить та доставлятиме одні проблеми. Не може бути речі по проведенню ремонту, адже міняти прийдеться все від каркасу до оббивки.

Так буває що наприкінці року виходить з ладу те до чого не було претензій. Ось і в мене вийшов з ладу змішувач у ванній кімнаті. Швиденько купив новий, став встановлювати, а він «розсипався» на очах. Продавець звинувачує мене в прикладанні над зусилля при встановленні, але я з цим не згоден.   

Вам так само як і попередньому споживачу слід звернутись до продавця з письмовою претензією з вимогою провести експертизу, але слід знати, якщо буде доведено, що недолік виник з причини необережного встановлення крану за надмірними зусиллями з Вашої сторони, Ви оплатити проведення експертизи. При іншому висновку, Вам повернуть гроші за неякісний товар.

 – В магазині я придбала продукти харчування, під час покупки мені відмовили у видачі чеку. Товар виявився свіжим, але так буває не завжди і я не зможу звернутись до продавця з приводу обміну чи повернення. Що за нові правила в торгівлі?

Ніяких нових правил не затверджено. Продавець зобов’язаний видати чек чи то касовий чи виписаний власноруч. З цього приводу Ви можете звернутись до контролюючих органів з письмовою вимогою провести перевірку порушника.

Протягом 2016 року інспекцією розглянуто 240 звернень споживачів, за неякісний товар та послуги повернуто понад 80 тис. грн.

Бажаємо Вам лише приємних покупок. З Новим роком та Різдвом Христовим!

 

Антоніна Прокопенко, начальник інспекції у справах  захисту прав споживачів