Врятовану в Новій Каховці козулю повернуть у дику природу

15 червня що о 6.48 до новокаховських рятувальників зателефонували стурбовані городяни та повідомили, що між решітками огорожі дитячого садочка «Золотий ключик» застрягла невелика козуля.

Рятувальники за допомогою мотузки зв’язали лапки наляканій тваринці та обережно дістали її з пастки. За рішенням міської влади козулю відвезли до місцевого приватного міні-зоопарку «Казкова діброва».

Як розповіла заступник директора комплексу «Казкова діброва» з господарської частини Валентина Котова, дику козулю повернуть у природу.

– Козулю у нас залишили лише на декілька днів, доки не заживуть рани на шкірі, які вона отримала, коли намагалася вирватися з огорожі. Це дика тварина, дорослий самець, він не звик до людей, тому його краще повернути у дику природу. Коли рани затягнуться, відпустимо козулю в плавні, — запевнила Валентина Котова.

Це рішення підтримує і директор біосферного заповідника «Асканія Нова» Віктор Гавриленко:

— Перш за все, слід висловити вдячність небайдужим людям, що вжили заходів для порятунку тварини і звільнили з огорожі. Якщо тварина має якісь пошкодження, то буде виправдано, щоб їй у зоопарку надали необхідну ветеринарну допомогу і декілька днів простежити за її станом. Це самець козулі, який в умовах неволі стає агресивним, особливо при утриманні на малих територіях. Тому козуль, як правило, і не стараються тримати у зоопарках, або ж тримають там, де є нормальний вигул, щоб можна було тримати групу тварин.

Джерело