Всесвітній день охорони праці – 2018. Змістовні акценти

28 квітня наша держава разом з усім світом відзначатиме Всесвітній День охорони праці. Основною метою цього заходу є звернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

Цього року Всесвітній день охорони праці та Всесвітній день боротьби з дитячою працею припадають на час проведення спільної кампанії з охорони праці молодих працівників та припинення використання дитячої праці.

Тема припинення використання дитячої праці та охорона праці молодих працівників актуальна на сьогодні, адже смертність від нещасних випадків на виробництві серед молодих працівників (віком 15-24 років), кількість яких становить 541 млн. (це понад 15% усієї робочої сили світу), спостерігається на 40% частіше, ніж у дорослих робітників віком понад 25 років.

Також є багато факторів, які можуть зробити молодь більш вразливою до ризиків, які існують у сфері охорони праці. Це, зокрема: фізичний та психологічний стан розвитку таких працівників; брак у них досвіду роботи та практичних навичок; погана обізнаність з небезпеками, пов’язаними з виконуваною роботою; нездатність відстоювати свої інтереси, що може призвести до того, що молоді працівники братимуть небезпечні завдання або працюватимуть у поганих умовах.

Отже тема Всесвітнього дня охорони праці 2018 року – «Захищене і здорове покоління». Заходи до Всесвітнього дня охорони праці спрямовані на те, щоб показати надзвичайну важливість вирішення цих проблем та покращення охорони праці молодих працівників. На думку представників МОП, треба не лише сприяти належній зайнятості молоді, але й об’єднувати ці зусилля з боротьбою проти експлуатації дитячої праці на небезпечних видах робіт.

Новокаховське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Херсонській області звертається до роботодавців, профспілкових організацій, керівників підприємств із проханням активно долучитися до цієї роботи та гідно відзначити у квітні – травні 2018 року День охорони праці на кожному підприємстві, у кожній установі, організації.

Пропонуємо роботодавцям спільно з профспілковими організаціями напередодні та протягом квітня-травня взяти участь у проведенні тематичних зустрічей, нарад, семінарів, присвячених Дню охорони праці, вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї потерпілих, винайти можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.