Вся Новокаховська кандидатська рать, що йде завойовувати обласну раду

Герб ХОВраховуючи зміни до виборчого законодавства про місцеві вибори цього року від Нової Каховки до Херсонськьої обласної ради, чисельність якої визначена у 65 депутати, може увійти п’ять депутатів. (Межі виборчих округів по виборах до Херсонської обласної ради по м. Нова Каховка) Нагадаємо, на минулих місцевих виборах 2010 року по мажоритарним округам було обрано два депутати: по Таврійську та частині Нової Каховки від Партії регіонів був обраний Олександр Сидоренко, а по другому округу був обраний від Народної партії Вадим Мерзлов.

На цих виборах за голоси новокаховчан зва кандидатів до обласної ради вирішили позмагатися представники 12 політичних сил Херсонщини. По п’ять кандидатів на всі міські виборчі округи висунули БПП-Солідарність, Відродження, ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», Наш край, ПАРМС, Соціалісти, Укроп, РП О.Ляшка, Опозиційний блок. Трьох кандидатів висунули Нова держава. Самопоміч, яка зовсім не представлена в Новій каховці своєю організацією, висунула дві кандидатури. (Перелік кандидатів до ХОР від НК)

Всього за п’ять мандатів до обласної ради від Нової Каховки будуть змагатися 55 кандидатів. (Кандидати до ХОР по округам)

85% (48 чол.) з них мають вищу освіту. «Найменш освіченими» є кандидати від Нової держави (33% з вищою освітою) та радикали Ляшка – 60%.

І на виборах до обласної ради підтверджується той факт, що «партійний дах» є тільки трампліном для стрибка за депутатським мандатом. Ідейних членів партій серед кандидатів тільки 35% (19 чол.). Найбільш партійні кандидати у радикалів Ляшка – 100% та опозиційного блоку – 80%. На 100%м безпартійні списки Нашого краю, Нової держави, Самопомочі, ПАРМС, соціалістів і «супер-патріотів» із Укропу.

Кількість службовців та підприємців серед кандидатів приблизно рівна 40% (22 чол.) та 36% (20 чол.). Самим «служилим» є список Соціалістів – 4 з 5 кандидатів. Лідером по підприємницькій жилі є Укроп – 80% є підприємцями.

Є серед кандидатів безробітні – 13% (7 чол.) Більше всього їх серед радикалів Ляшка – 80% (4 чол.).
11% (6 чол.) кандидатів – пенсіонери.

Більш детальне вивчення депутатського корпусу, який має згідно діючого Закону про місцеві вибори досить примарний шанс представляти наше місто в обласній раді, доцільно тільки після виборів. Чому? А тому, що кількість відданих голосів за конкретного кандидата буде грати свою роль тільки при умові, що партія подалає 5% барьєр за підсумками голосування по області. (Також саме і по місту).

Повернувши, нібито, мажоритарну систему виборів, коли виборець голосує, або не голосує, але за свого живого кандидата, законодавці позбавили виборця остаточного вибору, переклавши його на закони арифметики та виборчі технології, від яких і буде залежити хто пройде до ради.
Так що придивляємось до кандидатів та їх партій, обмірковуємо, зо кого віддати свій голос на виборах 25 жовтня. (Дивись Якісний склад кандидатів у депутати)

Віктор Васильєв